14718 görüntülenme18 Mayıs 2020
Erdoğan Konuştu. Rabia dört dedi; (Tek Millet, Tek Bayrak, Tek Devlet, Tek Vatan). 
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye'nin, önümüzdeki dönemde sadece salgını yenmekle ve 2023 hedeflerine ulaşmakla kalmayacağını ifade ederek, aynı zamanda bu hastalıklı siyasetin temsilcilerinden de kurtulacağını söyledi.

TEK MİLLET VAR AMA MİLLETİN ADI YOK
Erdoğan, demokrasi ve kalkınma yolculuğunun 2053 ve 2071 menzilleri için gelecek nesillere tek millet, tek bayrak, tek vatan, tek devlet temelleri üzerinde yükselen bir Türkiye bırakmakta kararlı olduklarına vurgu yaptı.

Yıl 2017: ‘TÜRK DEMEDİM KÜRT DEMEDİM, TEK MİLLET DEDİM’
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Diyarbakır'daki konuşmasında "Biz; söyleyecek sözü olan, projesi olan, derdi olan herkesle konuşmaya, görüşmeye, birlikte yol yürümeye hazırız. Tek bir şartımız var. Kimsenin elinde silah olmayacak. Kimse bu ülkeyi bölmeye, bu milleti parçalamaya kalkmayacak. Dikkat ediniz. Türk demiyoruz. Kürt demiyoruz. Laz, Boşnak, Roman demiyoruz. Hepsini birden içine alan bir ifade kullanıyoruz. 'Tek millet' diyoruz. 80 milyonuyla tek millet" dedi.

ERDOĞAN: ‘TÜRK MİLLETİNE BÜYÜK HİZMETLER YAPTIK’
YIL 2017: Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Valilik ve Büyükşehir Belediyesi işbirliğiyle Atatürk Kültür Merkezinde düzenlenen toplu açılış töreninde vatandaşlara hitap etti. Erdoğan, "Karadeniz benim baba, ata yurdum, İstanbul doğduğum, büyüdüğüm, yetiştiğim, siyasette ve millete hizmet yolunda piştiğim yer. Ankara ise 2001 yılında arkadaşlarımızla birlikte partimizi kurduğumuz, 2002 yılından itibaren Türkiye'ye, Türk milletine Cumhuriyet tarihinin en büyük hizmetlerini getirdiğimiz yer." dedi.

ERDOĞAN: ‘TÜRK MİLLETİ 80 MİLYON’
Erdoğan ‘16 Nisan geliyor, Türk milleti, 80 milyon, inşallah bütün Batı'nın liderlerine en büyük dersi verecek." şeklinde konuştu.

BAHÇELİ ‘RABİA DÖRTTÜ ŞİMDİ BEŞ PARMAK OLDU’
YIL 2017: Devlet Bahçeli, referandum çalışmaları kapsamında gittiği Afyonkarahisar mitiginin dönüşünde gazetecilerin sorularını yanıtladı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın 'evet' mitinglerinde söylediği "Türk milleti demiyoruz, tek millet diyoruz" sözlerine değinen Bahçeli, bu sözleri "Erdoğan mitinglerde 'Bizim Rabiamız' diye 4 madde sayıyor, bunlardan bir tanesi de ‘Tek millet ve tek devlet’ söylemi. Biraz da bunu kendi işaretine uygun bir hale getiriyor. Bizim, onun bu söylemlerine ilave ettiğimiz bir de ‘tek dil’ ülküsü var. O zaman da ‘beş parmak’ oluyor” şeklinde değerlendirdi.

AKŞENER: ‘TEK MİLLET DEĞİL TÜRK MİLLETİ’
Yıl 2018: İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'den Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a 'Tek millet değil Türk milleti' çıkışı geldi. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın bütün mitinglerinde tekrar ettiği ‘Tek devlet, tek millet’ kavramına karşı Akşener’in söylediği, “Yeter artık. Yetti artık. Tek devlet değil Türk devleti… Tek bayrak değil Türk bayrağı. Tek millet değil Türk milleti” sözleri binlerce kullanıcı tarafından beğenildi ve paylaşıldı.

Yıl 2020: ERDOĞAN YİNE TEK MİLLET DEDİ, MİLLETİN ADININ ‘TÜRK’ OLDUĞUNU SÖYLEMEDİ
Erdoğan, bugün yaptığı açıklamada ‘demokrasi ve kalkınma yolculuğunun 2053 ve 2071 menzilleri için gelecek nesillere tek millet, tek bayrak, tek vatan, tek devlet temelleri üzerinde yükselen bir Türkiye bırakmakta kararlı olduklarına’ vurgu yaptı.

Kaynak: Ajanslar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ