Genel
01 Eylül 2018 ( 633 görüntülenme )

Erdoğan: 'Pazartesi önemli kararlar alacağız'

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kırgızistan Cumhurbaşkanı Sooronbay Ceenbekov ile ortak basın toplantısı düzenledi. 


Erdoğan konuşmasında, ' Türkiye, Kırgızistan arasındaki ilişkilerin hak ettiği düzeye ulaşması için yoğun çalışmalar yapıyoruz. Pazartesi günü Türk Konseyi'ne katılarak önemli kararlar alacağız' dedi.

Devlet Konukevi'nde, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Kırgızistan Cumhurbaşkanı Sooronbay Ceenbekov, Yüksek Düzeyli Stratejik İşbirliği Konseyi (YDSK) toplantısı sonrasında ortak basın toplantısı düzenledi. Erdoğan'ın açıklamalarından öne çıkan hususlaraşlıklar şöyle:

'TÜRK KONSEYİ'

"Siyasi, askeri, ticari ve kültürel alanlarda atabileceğimiz adımları görüştük. Türkiye, Kırgızistan arasındaki ilişkilerin hak ettiği düzeye ulaşması için yoğun çalışmalar yapıyoruz. Pazartesi günü Türk Konseyi'ne katılarak önemli kararlar alacağız. Ekonomik ilişkilerle desteklenmeyen her işbirliği zayıflamaya mahkumdur."

'GÜNDEM FETÖ İLE MÜCADELE'

" Birikimlerimizi Kırgızistan ile paylaşmayı arzu ediyoruz. FETÖ ile mücadele başlıca gündem maddemizi oluşturdu. Kırgızistan'daki FETÖ varlığıyla mücadele edilmesi başlıca gündemimizi oluşturdu. FETÖ'yü Kırgızistan için bir tehdit olmaktan çıkaracağız. FETÖ ile mücadele konusunda biz Kırgızistan'ın bizim yaşadıklarımızı yaşamasını istemeyiz."

kaynak:dha

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haber www.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırma www.bilgeturksam.com
Video Haber www.sarizeybek.tv
Özel Haber www.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAP www.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ