Politika
16 Aralık 2018 ( 376 görüntülenme )

Erdoğan 'O YALANCI' dedi... 'ÖĞRENCİLER SOKAKTA'

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi öğrencileri, üniversitenin bulunduğu Kötekli Mahallesi'nde kira fiyatlarının yüksek olmasını protesto etti. Aynı gün Denizli’de konuşma yapan Erdoğan, Kılıçdaroğlu’nu 'Öğrencilerin kalacağı yurt yok' dediği için yalancılıkla suçladı.

YURT YETMİYOR, KİRALIK EVLER PAHALI

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi’nin bulunduğu Kötekli Mahallesi’nde 1+1 dairelerin ortama 1000, 2+1 ve 3+1 dairelerin ise 1500 ile 2 bin bin lira arasında kiraya verilmesine tepki gösteren yaklaşık 50 üniversite öğrencisi, sağanak altında bu durumu protesto etti.

SABAH ÖĞRENCİ AKŞAM GARSON

Sınırsızlık Meydanı’nda bugün saat 17.30’da bir araya gelen öğrenciler, ‘Kötekli’de yüksek kiralara dur’, ‘Sabah öğrenci, akşam garson’, ‘Rezidans fiyatına 1+1’ yazılı dövizler taşıdı. Grup adına basın açıklaması yapan Spor Bilimleri Fakültesi öğrencisi Emre Pandur, “Yüksek ev kiraları yüzünden eğitime konsantre olamıyoruz. Evler öğrencilere fahiş fiyatlarla kiraya veriliyor. Öğrenciler olarak bundan böyle haklarımızı hukuki yollardan arayacağız” dedi.

ERDOĞAN: ‘YURT YOKMUŞ, YALANA BAK’

Aynı gün Denizli’de konuşma yapan Erdoğan, Kılıçdaroğlu’nu 'Öğrencilerin kalacağı yurt yok' dediği için yalancılıkla suçlamış ve şu sözleri sarf etmişti;

‘BU KADAR VİCDANSIZ OLUNMAZ’

(Kılıçdaroğlu için)Şimdi çıkmış şu yalana bak ya 'Öğrencilerin kalacağı yurt yok' diyor. Bu kadar vicdansız olunmaz. Göreve geldiğimiz zaman 182 bin yatak kapasitesi vardı şimdi 689 bin oldu. Bunun yanında 214 bin yatak kapasite artışını yapacak ihale süreci devam ediyor. Kaldı ki Bay Kemal, 75 üniversiteyle başladık şu anda 206 üniversite var. Bu zatın bir de sürekli şehit yakınlarımızı, gazilerimi istismar etmesi var. Gerçi şehit yakınlarımız, gazilerimiz kendisine her fırsatta gereken cevabı veriyor. Bu provokasyonlardan vazgeçmiyor.

100 BİN ÖĞRENCİYE YURT YOK

Gençlik ve Spor Bakanı Kasapoğlu'nun CHP'li Ali Mahir Başarır'ın soru önergesine verdiği cevap, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın öğrenci yurtları hakkındaki açıklamalarıyla çelişti. Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, 2018- 2019 eğitim- öğretim döneminde kredi yurtlara 403 bin 276 öğrencinin başvurduğunu ancak 304 bin 444 öğrencinin yurtlara yerleştirilebildiğini belirtti.

CHP'li Başarır, "Bakan yanıtında 100 bine yakın üniversite öğrencimizin açıkta kaldığını gözler önüne serdi. Gelen soru önergesi yanıtı, Sayın Erdoğan’ın yurt kapasitesi ile ilgili açıkladığı rakamları yalanlar nitelikte" dedi.

Kaynak: DHA/ Yeniçağ

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ