11698 görüntülenme25 Ekim 2020
AKP Kayseri 7. Olağan İl Kongresi'ne katılan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Fransa Cumhurbaşkanı için" Macron'un zihinsel noktada bir tedaviye ihtiyacı var" sözlerinin ardından Elysee Sarayı’ndan açıklama yapıldı. Erdoğan’ın sözlerinin kabul edilemez olduğu ifade edilen açıklamada Fransa’nın Türkiye’deki Büyükelçisi Herve Magro’nun istişarelerde bulunmak üzere Fransa’ya çağrıldığı da aktarıldı.

ERDOĞAN NE DEMİŞTİ
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kayseri'de AKP'nin 7. Olağan İl Kongresi’nde Fransa Cumhurbaşkanı için “Macron denilen zatın İslam ile, Müslümanlarla derdi nedir? Macron’un zihinsel noktada bir tedaviye ihtiyacı var” ifadelerini kullanmıştı. Erdoğan, açıklamasında şunları söylemişti:

‘MACRON’UN ZİHİNSEL TEDAVİYİ İHTİYACI VAR’
* Bu Macron denilen zatın İslam'la derdi nedir? Macron'un zihinsel noktada bir tedaviye ihtiyacı var. İnanç hürriyetinden, inanç özgürlüğünden anlamayan ve kendi ülkesinde yaşayan milyonlarca farklı inanç mensubu insanlara bu şekilde davranan bir devlet başkanına başka ne denilebilir! Öncelikle bir akli noktadan kontrol.

‘ERDOĞAN’LA UĞRAŞMA’
* İkide bir Erdoğan'la uğraşıyorsun. Ya Erdoğan'la uğraşmak sana bir şey kazandırmaz. Zaten şurada bir yıl sonra seçim var. Seçimde de akıbetini göreceğiz.

Kaynak: Ajanslar/ Sözcü

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ