4353 görüntülenme09 Şubat 2019
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Aydın'da konuştu. Erdoğan'ın konuşmasından satır başları şöyle:

‘BİR KİLO DOMATES NE KADAR, BİR MERMİNİN FİYATI NE KADAR’

“ CHP, terör örgütüyle, terör örgütünün siyasi temsilcisiyle yürüyor. Yanında da İyi Parti ve Saadet Partisi var. Domatese, bibere sarılmış durumdalar. Bunları konuşarak oy toplayacaklarını sanıyorlar. Ben buradan patlıcancılara, bibercilere, patatescilere sesleniyorum: Siz bir merminin fiyatını biliyor musunuz?”

AKP GENEL BAŞKANI SİVAS’TA

Cumhurbaşkanı Erdoğan dün AKP Genel Başkanı sıfatıyla yerel seçimlerde AKP’ye oy istemek için Sivas’ta da konuşmuş, yine ‘yine domates biber patlıcan’ diyerek enflasyon ve fiyat yüksekliğinden şikayet edenleri şöyle eleştirmişti;

‘ÜRETİM AZALIYOR FİYATLAR YÜKSELİYOR ÇÜNKÜ TERÖRLE MÜCADELE EDİYORUZ’

“Ne diyorlar? 'Domates, biber, patlıcan, sivri biber'. Yahu düşünün, bir merminin fiyatı nedir? Düşünün. Benim Mehmet'imin giyinip, kuşanması, bu teröre karşı verdiği mücadelenin bedeli nedir? Düşünün. Bunları bu iktidar yapıyor, başarıyorsa hala kalkıyor; patates, soğan sivri biber bunları konuşuyorlar. Afrin'de iki ay leblebi, çekirdek mi kullandık? Mermileri, bombaları kullandık. Bu ne domatese ne patlıcana ne sivri bibere benzer.”

CHP'DEN TEPKİ: FABRİKALARIMIZ SATANLAR ŞİMDİ MANAV AÇIYOR

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, gıda fiyatlarındaki artışın ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıkladığı tanzim satış merkezlerini eleştirdi. Twitter hesabından bir paylaşım yapan Özel, “Devlet ticaret yapmaz diyerek en stratejik fabrikaları satanlar manav açmayı müjde olarak veriyor” ifadelerini kullandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, cumartesi günü Aydın’da yaptığı konuşmada, “Başta İstanbul, Ankara ve İzmir gibi şehirlerde tanzim satış merkezleri kuracağız, üreticiden alıp maliyetine tüketiciye taşıyacağız” açıklamasında bulunmuştu.

Kaynak: Sputnik News/ Ajanslar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ