Politika
11 Ocak 2019 ( 4413 görüntülenme )

Erdoğan 'KASABA'nın ŞERİFİ'ni çizdi!..

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, Trabzon’da 31 Mart yerel seçiminde ilçelere aday göstereceği isimleri bugün açıkladı. Açıklanan listede Beşikdüzü ilçesinde 2014’ten beri başkanlık yapan Bıçakçıoğlu’nun adının yer almadığı görüldü.

Bıçakçıoğlu, aday gösterilmeyeceğini öğrenince dün belediyenin internet sitesinden ‘Ve kervan yürür’ başlığıyla oldukça sert bir açıklama yayınladı. Açıklamada, başkanlığı boyunca yaptığı 44 işi sıralayan Bıçakçıoğlu, şunları kaydetti:

‘KOVBOYLARIN AHIRLARINI YIKTIK’

“Bizim için Beşikdüzü göçün önlendiği, insanların mutlu ve müreffeh bir ortamda yaşadığı bir ilçe olarak kalmalıdır. 5 yıl süreyle bunun için mücadele ettik ve ilçeyi ‘kovboylara’ teslim etmedik. Biz inanıyoruzki ‘şerif’ gitse bile ‘kovboylar’ bir daha Beşikdüzü’nde at koşturamayacak. Zira önce atların ahırlarını yıktık.”

VAATLERİNİ YERİNE GETİREMEDİĞİNİ İTİRAF ETMİŞTİ

Bıçakçıoğlu, 2014’teki seçimde 5 bin 87 oy alarak yüzde 37’yle belediye başkanı olmuştu. CHP’nin adayı 4 bin 882, MHP’nin adayı ise 2 bin 349 oy almıştı. Ancak ulusal anlamda Bıçakçıoğlu’nun ismi 10 Ocak 2018 Çalışan Gazeteciler Günü’nde gazetecilerle bir araya geldiğinde söyledikleriyle duyuldu. Kendisine ‘kasabanın şerifi’ lakabını takan belediye başkanı, o gün gazetecilere şunları söylemişti:

‘VAATLERİMİZİN HİÇBİRİNİ YAPAMADIM AMA BASIN BUNU YAZMADI’

“Trabzon, her geçen gün her konuda kan kaybediyor. Seçimden önce her mahalleye bir vaadim oldu. Daha bugüne kadar hiçbirini yapmadım. Ama bunu basının hiçbirisini yazmadı. Ben espri ve şaka ile karışık bir laf ediyorum, bütün basın yazıyor. Yahu ben ‘Vaat ettim bu milleti kandırdım, size şunu bunu yapacağım’ dedim. Bugün itibariyle seçime 14 ay kaldı. Ben bu vaatlerin hiçbirini yapmadım. Bu benim için olduğu gibi seçilen siyasilerimiz, vekillerimiz için de geçerli. Belediye başkanlarımızın hepsi için geçerli.”

Kaynak: gazetediken

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ