Reklamlar
Anasayfa » Haber
17 Temmuz 2017 ( 3790 görüntülenme )

ERDOĞAN "KAFALARINI KOPARTACAĞIZ" dedi... CEVAP BAKIN NERDEN GELDİ!..

Avusturya Dışişleri Bakanı: Türkiye’nin Avrupa’da yeri yok


Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın "Bu hainlerin kafasını kopartacağız" şeklindeki ifadesine ilişkin konuşan Avusturya Dışişleri Bakanı Sebastian Kurz, Türkiye ile AB arasındaki görüşmelerin kesilmesi gerektiğini savundu.

Avusturya Dışişleri Bakanı Sebastian Kurz, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın 15 Temmuz'un yıl dönümünde yaptığı konuşmada kullandığı "Bu hainlerin kafasını kopartacağız" şeklindeki ifadelerine ilişkin açıklamada bulundu.

Erdoğan'ın yaptığı konuşmanın AKP hükümeti hakkındaki eleştirel tutumlarını desteklediğini söyleyen Kurz, Türkiye’nin AB’ye katılımına ilişkin tüm görüşmelerin kesilmesi gerektiğini savundu.

Kurz açıklamasında, "En kötüsü Erdoğan’ın söz konusu ifadeleri değildir. En kötüsü, Türkiye’de her gün cereyan eden olaylardır; muhalefetin sesinin şiddet kullanılarak bastırılmasıdır, sayısız insanın tutuklanmasıdır, muhalefetin ve gazetecilerin korkutulmasıdır. Bu Avrupa’nın görmezden gelemeyeceği bir durumdur." ifadelerini kullandı.

AB'nin Türkiye’ye karşı olan tutumunu bir parça da olsa değiştirmiş olmasından memnun olduğunu belirten Kurz, "Yavaş da olsa böyle bir Türkiye’yi dışlamaya dayalı bir hareket belirlemeye başladı" dedi.

Kaynak: Cumhuriyet

Reklamlar

Önerilen Haberler

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Dikkat!.. Açık Öğretim'de SORU SİSTEMİ DEĞİŞİYOR! ŞANLIURFA'DA KALAŞNİKOF ATEŞLENDİ... 2 ÖLÜ 3 YARALI... Medvedev Çizmeyi Aştı Paris Suikastını Mit'mi Yaptı 17 Yıl Sonra Kapıları Yine Açıldı ADLİYE ÖNÜNDE SİLAHLI KAVGA! Erdoğan'dan Diplomatik Skandal! Ve Seri Katil Yakalandı...

Bakmadan Geçme!

KAPAT
Demirtaş'ın Niyeti Bozuk!