Reklamlar
Anasayfa » Haber
17 Temmuz 2017 ( 3875 görüntülenme )

ERDOĞAN "KAFALARINI KOPARTACAĞIZ" dedi... CEVAP BAKIN NERDEN GELDİ!..

Avusturya Dışişleri Bakanı: Türkiye’nin Avrupa’da yeri yok


Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın "Bu hainlerin kafasını kopartacağız" şeklindeki ifadesine ilişkin konuşan Avusturya Dışişleri Bakanı Sebastian Kurz, Türkiye ile AB arasındaki görüşmelerin kesilmesi gerektiğini savundu.

Avusturya Dışişleri Bakanı Sebastian Kurz, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın 15 Temmuz'un yıl dönümünde yaptığı konuşmada kullandığı "Bu hainlerin kafasını kopartacağız" şeklindeki ifadelerine ilişkin açıklamada bulundu.

Erdoğan'ın yaptığı konuşmanın AKP hükümeti hakkındaki eleştirel tutumlarını desteklediğini söyleyen Kurz, Türkiye’nin AB’ye katılımına ilişkin tüm görüşmelerin kesilmesi gerektiğini savundu.

Kurz açıklamasında, "En kötüsü Erdoğan’ın söz konusu ifadeleri değildir. En kötüsü, Türkiye’de her gün cereyan eden olaylardır; muhalefetin sesinin şiddet kullanılarak bastırılmasıdır, sayısız insanın tutuklanmasıdır, muhalefetin ve gazetecilerin korkutulmasıdır. Bu Avrupa’nın görmezden gelemeyeceği bir durumdur." ifadelerini kullandı.

AB'nin Türkiye’ye karşı olan tutumunu bir parça da olsa değiştirmiş olmasından memnun olduğunu belirten Kurz, "Yavaş da olsa böyle bir Türkiye’yi dışlamaya dayalı bir hareket belirlemeye başladı" dedi.

Kaynak: Cumhuriyet

Reklamlar

Önerilen Haberler

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Hükümetten TC ve Andımız Açıklaması! Meteoroloji'den Sağanak Yağış Uyarısı! ABD Durmuyor!.. Suriye'de Tehlikeli Gelişme... Özgür Özel'den MHP'ye KRİTİK UYARI! ÜNLÜ OYUNCU HAYATINI KAYBETTİ! Tokat'ta Alarm! Erdoğan'dan Reina Saldırısına İlişkin İlk Açıklama! Diş Sıkma ve Gıcırdatma Bakın Nelere Yol Açıyor!

Bakmadan Geçme!

KAPAT
ERKEN EMEKLİLİKTE YENİ DALGA!..