Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AKP Grup toplantısında yaptığı konuşmada, "31 Mart öncesinde ülkemizde çok garip birliktelikler ortaya çıkmaya başladı. CHP baktı ki FETÖ’cüler tek başına yetmiyor şimdi onun yanına PKK’lıları da aldılar. Kürt kardeşlerimize sesleniyorum, oyuna gelmeyin, PKK teröristlerinin yandaşlarına oylarınızı vererek zayi etmeyin " dedi.

‘GÜVENLİ BÖLGE KURULMALI’

Erdoğan grup toplantısından sonra gazetecilere yaptığı açıklamada ise "Güvenli bölge konusuna olumlu bakıyorum. Güvenli bölgeyi teröristlere terk edemeyiz. 20 mil daha da uzatılabilir. Güvenli bölgede koalisyon güçleriyle birlikte hareket edebiliriz. YPG böyle bir projenin içinde yer alamaz, onlar terörist. " diye konuştu. Erdoğan konuşmasında özetle şunları söyledi;

‘KELDANİLERE, EZİDİLERE, KÜRTLERE, ARAPLARA KAPIMIZI AÇTIK’


“Saddam Hüseyin döneminden itibaren biz Keldanileri, Ezidileri, Arapları, Kürtleri ülkemizde misafir ettik. Şimdi de yine Suriye ve Irak’tan Araplar, Kobani’den Kürt kardeşlerimizi misafir ettik mi ediyoruz. Biz teröristlere kapılarımızı kapattık. Onları bu ülkede asla barındırmayacağız. PKK, PYD, YPG, DEAŞ ülkemizde asla barınamaz, onları sınırlarımız dışında da o çukurlara gömeriz.

PKK YPG’nin Afrin’deki varlığına çok büyük darbe vurduk. İnşallah İdlib’i huzur ve güven beldesi haline getireceğiz. Dün akşam baktım ki Afrin’de gençler futbol oynuyor. Bu bir kararlılığın neticesidir. Şimdi sırada Münbiç ve Fırat’ın doğusundaki terör unsurları ile daha aşağılarda yuvalanan DEAŞ artıkları bulunuyor.”

‘DEAŞ ARTIKLARIYLA MÜCADELEYİ TÜRKİYE’YE BIRAKTI’

“Sayın başkan ABD’nin Suriye’deki askerlerini tümüyle çekeceklerini DEAŞ artıklarıyla mücadeleyi Türkiye’ye bırakacaklarını açık bir şekilde ifade etti. Bunun üzerine askeri harekatımızı bir süre askıya aldık. İlerleyen süreçte ABD ile Suriye konusunda ilişkilerin iyileşmesini istemeyen bazı isimler görevden alındı. Biz de operasyonu beklemeye aldık. Dün Trump’ın açıklamaları bizi ve arkadaşlarımızı üzdü. Dün gece bir görüşmemiz oldu. Kendisi ABD askerlerinin çekileceğini teyit etti.”

‘HIRİSTİYANLAR KONUSUNDA BİLGİ VERDİM, TRUMP MEMNUN OLDU’

“Suriye’de sınır hattı boyunca bizim tarafımızdan oluşturulacak güvenli bölge dahil, hatırlayın Obama döneminden itibaren benim vurguladığım bu güvenli bölge konusu 20 mil olarak kendileri tarafından da ifade edildi ki, bu da 30 kilometreyi aşkın bir derinlikte bir güvenli bölge. Gündemimizdeki tüm konularda ekiplerimiz olarak görüşmenin devam etmesine karar verdik. Oradaki özellikle Hristiyanlara bu terör örgütlerinin neler yaptıklarından bilgisi yoktu ki bizim aydınlatmamız ile bu durumdan memnun oldu.”

‘PKK YANDAŞLARINA OY VERMEYİN’

“Türkiye bu meseleyi müttefiklik ruhuna göre çözmeyi her zaman öne çıkaracaktır. Türkiye Cumhuriyeti devleti bu ülkede yaşayan herkesin Kürdüyle, Türküyle, Arabıyla hepsinin devletidir. Biz bu tür ayrımcılıklara asla müsaade etmedik, bundan sonra da etmeyiz, Türkiye Kürt kardeşlerimizin de devletidir, onun için biz Kobani’ye kapılarımızı açtık. Kürt kardeşlerimize sesleniyorum, oyuna gelmeyin, PKK teröristlerinin yandaşlarına oylarınızı vererek zayi etmeyin.”

‘FETÖCÜLER YETMEDİ, CHP PKKLILARI DA ALDI’

“ 31 Mart öncesinde ülkemizde çok garip birliktelikler ortaya çıkmaya başladı. CHP baktı ki FETÖ’cüler tek başına yetmiyor şimdi onun yanına PKK’lıları da aldılar. Milletin içinde olmadığı bu tür siyasal mühendisliklerin başarılı olması mümkün değildir. Ülkede neler oluyor diye dertleri yok. Hedef küçük olunca siyaset de küçük oluyor. Ülkenin zarar görmesi umurlarında değil, iktidarın üzerine konmanın hayalini kuruyorlar. “

Kaynak: Sözcü

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ