2235 görüntülenme23 Temmuz 2020
Geçtiğimiz gün AKP'li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'nin iki yılını değerlendirdiği konuşmasında çoklu baro düzenlemesine değindi. Erdoğan, "Avukatların kılık kıyafet hakları güvence altına alındı" dedi. Öte yanda emekli Albay Erdal Sarızeybek, ‘Bu yasayla baroların etnik ve mezhepsel temelde ayrıştırılması sonucunu doğuracak ve Türkiye için yakın gelecekte bir tehdit ortaya çıkacaktır’ diyerek tepki gösterdi.

ERDOĞAN ‘AVUKATLARIN KILIK KIYAFET HAKLARI GÜVENCE ALTINA ALINDI’
Erdoğan, "15 yıl kıdemi bulunan avukatların yeşil pasaport alabilmesini biz sağladık" dedi. Erdoğan, "Çoklu baro düzenlemesini de içeren ve avukatların kılık-kıyafetten baro keseneğine kadar pek çok hakkını hukuki güvence altına alan bir düzenlemeyi de geçtiğimiz hafta hayata geçirdik" ifadelerini kullandı.

SARIZEYBEK ‘BAROLARDA ETNİK VE MEZHEPSEL BÖLÜNMEYE YOLAÇACAK’
Emekli albay Erdal Sarızeybek, çok baro teklifinin Türkiye’ye beklenmedik sorunlara sürükleyeceğini açıklamış ve ileriki süreçte baroların etnik mikro milliyetçilik üzerinden ‘bölücülüğe dönüşeceği konusunda uyardı. Sarızeybek ayrıca ‘Müslüman coğrafyadaki ülkelerin etnik ve mezhep temelinde ayrıştırma stratejisinin bir İsrail planı olduğu’ yolunda da uyardı.

Kaynak: Ajanslar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ