Genel
02 Temmuz 2018 ( 9658 görüntülenme )

Selvi yazdı... ERDOĞAN HAREKETE GEÇİYOR!

Cumhurbaşkanı Erdoğan, AK Parti'nin oylarını yeterli bulmadı. Hükümete yakınlığıyla bilinen Abdülkadir Selvi, 24 Haziran sonrasında Erdoğan'ın yeni hedefinin AK Parti oylarını yükseltmek olduğunu yazdı.


24 Haziran seçimlerindeki AKP'nin oylarından memnun olmayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, partiyle ilgili sorun olduğunu belirtti. Hürriyet yazarı Abdülkadir Selvi, bugünkü yazısında Erdoğan'ın, bahsettiği sorunlardan kimseyi sorumlu tutmadığını yazdı. Selvi'nin "Yeni dönemin ipuçları" başlığıyla yayımlanan yazısının bir kısmı şöyle:

"PARTİDE SORUNLAR VAR"

"24 Haziran seçimlerinin ardından yapılan ilk MKYK toplantısında Seçim Koordinasyon Merkezi Başkanı Ali İhsan Yavuz sonuçlara ilişkin kapsamlı bir sunum yapıyor.Ama sonuçlar geniş bir müzakereye açılmıyor. Fakat Cumhurbaşkanı Erdoğan çok önemli değerlendirmeler yapıyor. 

Cumhurbaşkanlığı seçiminin birinci turda sonuçlanması ve AK Parti’nin birinci parti olarak çıkmasının önemli olduğunu vurguluyor. Ama, “Partinin oyu neden böyle çıktı bakmamız lazım. Partiyle ilgili sorunlar var. Listelerde de hatalar oldu. Başka hatalar da var. Bu sorunları gidermemiz lazım” diyor." 

"Sorunlara işaret ederken, kimseyi sorumlu tutan bir yaklaşım içinde olmuyor.Erdoğan, sandıktan çıkan mesajı doğru okuyan, siyasetin gerçeklerini gören bir lider olduğu için girdiği 13’üncü seçimi de kazanıyor. "

"KABİNE YENİ DÜZENLEME"

16 Nisan referandum gecesi tebrik etmek için arayanlara, “Asıl önemli olan 2019 seçimleri” demişti. O zaman erken seçim gündemde değildi. Yüzde 51/49 dengesinin ne olduğunu o gece çözmüştü. Seçim gecesi konuşma yapmak üzere balkona sadece eşiyle birlikte çıkması ve “Milletimizin sandıkta verdiği mesajı aldık” demesi de boşuna değildi."

"Bu mesajın ilk gereği yeni hükümetin kuruluşunda yansıtılacak. MKYK toplantısında yeni hükümet kuruluşuna değinilmiyor ama Erdoğan’ın yaklaşımından yeni kabinede en fazla birkaç bakanı değerlendireceği anlaşılıyor". 

kaynak:yeniçağ

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ