CHP Grup Başkanvekili Engin Altay, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın sosyal medya hesabından paylaşılan "Cumhur İttifakı" ve "zillet ittifakı" karşılaştırması tweetine sert tepki gösterdi. Altay, "Bu tweetin 'zillet ittifakı' olarak nitelendirilen bölümdeki bütün karakteristik özellikler kendisinde var" dedi.

CHP Grup Başkanvekili Engin Altay, Meclis’te düzenlediği basın toplantısında, gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu ve soruları yanıtladı.

PROVOKATÖR MEDYA

“Yandaş medya” olarak tanımladığı basın yayın kuruluşlarının, “yerel seçimlerde İstanbul’da CHP adayının kazandığının 10 Mart’ta ilan edileceğine” yönelik açıklamasını, “10 Mart’ta darbe olacak” şeklinde haberleştirildiğini aktaran Altay, “Allah akıl fikir versin. Bunların gazeteci mi yoksa provokatör mü olduğundan artık ciddi ciddi kuşkulanmaya başladım” diye konuştu. ‘MİLLET ŞAMARI 31 MART’TA ATACAK’

AKP Grup Başkanvekili Mehmet Muş’un da gazetecilerin bu yorumunu kullanarak, “Çok vahim bir açıklama.” dediğini belirten Altay, “Evet, AK Parti için çok vahim bir açıklama. Bu AK Parti ve Erdoğan için bir darbe olarak da nitelendirilebilir. Millet sandıkta kamburu sırtından atacak, şamarı 31 Mart’ta atacak” ifadesini kullandı.

ERDOĞAN. ‘BUNLARIN AMACI TERÖR ÖRGÜTÜ UZANTILARINI BELEDİYEYE TAŞIMAK’DEMİŞTİ

Zillet ittifakı diyerek paylaştığı listede Erdoğan’ Zillet ittifakının amacı terör örgütü uzantılarını Belediye meclislerine bürokrasiye taşımak’ demişti.

Sözcü

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ