Genel
08 Aralık 2016 ( 49431 görüntülenme )

Rusya Erdoğan'a Öyle Bir Cevap Verdi ki... GÜNDEM SARSILACAK!

Can alıcı gözle bir bakın...

RUS SENATÖR: ERDOĞAN'IN HEDEFİ İMKANSIZ

Rus Senatör Aleksey Puşkov, "Türk ordusunun Suriye'de Beşar Esad'ın yönetimine son verme amacını gerçekleşemez" olarak adlandırdı ve bu yönde açıklama yapan Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın sözlerinin siyasi söylemden ibaret olduğunu söyledi.

Puşkov, "Erdoğan Türk ordusunun Suriye'ye Esad yönetimine son vermek için girdiğini söyledi. Fakat bu hedef ulaşılamaz görülüyor. Bu açıklamalar siyasi söyleme çok benziyor" dedi/dha).

Haber işte böyle...

Şu anda Rusya, Esad'ın çağrısı üzerine Suriye'de konuşlanmış yasal güç. Ve Rusya Esad'dan yana olduğunu her fırsatta açıkladı. Ve Esad şu anda Suriye'nin resmi devlet başkanı.

Şimdi AKP siyaseti dyor ki "Esad'ı devireceğiz"! Türk Ordusu da bu amaçla gönderildi diyor. 

En başta Erdoğan'ın bu açıklaması diplomatik bir skandaldır, deyim yerindeyse Suriye'ye savaş ilanıdır. Ve Esad'ın rejim güçleri buna bir şekilde karşılık verecektir.

Öte yanda, Rusya Esad'ın hamisi durumunda iken, Türkiye Esad'a karşı nasıl hamle yapacaktır? Askeri bir hamleye kalkışırsa, Rusya Esad'ı korumayacak mıdır ya da Türkiye'nin olası bir hava harekatını Rusya engellemeyecek midir?

Sonra... Türkiye neden Esad'ı devirmek istemektedir? Suriye'de muhalefeti güçlendirmek ve kışkırtmak iç savaşı sürüklemez mi? Suriye'ye diyelim ki parçalandı, bu kime h,zmet edecektir ve kopan parçalar yarın Türkiye'ye tehdit olmayacak mıdır

Bu siyaset baştan sona yanlıştır! İşbirlikçi ajanlar eliyle sırtından vurulmuş Türk Ordusunun apar topar Suriye'ye savaşa gönderilmesi kökten yanlıştır!

Ve belki de en çarpıcı olanı; bugün Suriye'yi parçalamak isteyen ABD-İsrail'dir! Peki o zaman nasıl oluyor da FETÖ darbesinin arkasında olduğu söylenen ABD-İSRAİL, nasıl oluyor da Suriye tezgahında AKP ile aynı yolda yürümektedir!

Yoksa bu hain darbeyi yapanların asıl amacı Türk Ordusunun direncini kırıp Suriye'ye savaşa göndermek için miydi!

Bu durumda bu hain darbenin ardındaki asıl ihanet şebekesi kim, diye sormak hakkımız değil midir!

Erdal Sarızeybek

 

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haber www.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırma www.bilgeturksam.com
Video Haber www.sarizeybek.tvfran
Özel Haber www.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAP www.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ