12542 görüntülenme21 Şubat 2019
31 Mart yerel seçim çalışmaları kapsamında Denizli’ye gelen AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 29 Ekim Bulvarı’nda gerçekleştirdiği mitingde yurttaşlara seslendi. AKP'li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İzmir'e suyu kendisinin getirdiğini iddia etti.

"İZMİR'E SUYU BEN GETİRDİM"

İzmir'e suyu kendisinin getirdiğini ileri süren Erdoğan, "İzmir'de körfez İstanbul'un Haliç'i gibi. İzmir gibi şehrimize bu yakışır mı? Susuzdu bir zamanlar, suyu da ben DSİ ile getirdim. Orada İZBAN'ı yaptık. Bunları CHP'ye gönül veren kardeşlerime söylüyorum. Size içinizden birisini Nihat Zeybekci'yi gönderiyoruz. Belediyecilik bizim işimiz, bunlar bu işlerden anlamaz." ifadelerini kullandı.

Erdoğan, konuşmasında sebze ve meyve fiyatlarını düşürmek için belediyeler aracılığıyla kurulan tanzim satışlarına değindi. Satışların, seçim sonrasında da fiyatların düşmemesi halinde devam edeceğini aktaran Cumhurbaşkanı Erdoğan, sözlerine şöyle devam etti;

‘EN ÜCRA KÖŞEDEKİ MAHALLERDE BİLE SATACAĞIZ’

"Güçlüyüz artık ve ayağımız yere sağlam basıyor. Tezgahlar kuruyorlar o tezgahları bozduk ve bozmaya da devam ediyoruz. İşte geçenlerde ne yaptılar? Şöyle bir patlıcan ve sivri biber sohbeti yaptılar. Patates, soğan sohbeti yaptılar. Ne oldu? Dedik ki ‘böyle giderse bu oyunu da bozarız.' 

Tanzim satışlarını kurduk mu, başlattık mı? Bu iş 31 Mart’a kadar düzeldi, düzeldi. Zaten yarı yarıya düştü. 31 Mart'tan sonra TESKOM ve ilgili kuruluşlarla masaya oturacağız ve onlarla beraber en ücra köşelerdeki mahalledeki marketlere varıncaya kadar onlarla bu satışları yapacağız. Gerekirse ürün çeşitlerini de arttıracağız.

‘BU KUYRUK BEREKET KUYRUĞU’

“ Çünkü bizim derdimiz ne biliyor musunuz? Vatandaşımıza en uygun fiyatlarla ürünü getirebilmek. Çünkü biz sömürü düzenlerine aracı olamayız. Vatandaşını sömürenlerle beraber olamayız. Eğer kim bunu piyasa ekonomi diyorsa bunu gelip benim külahıma anlatsın. 

Şimdiki kuyruk varlık, bereket kuyruğu; fırsatçılara ders verme kuyruğudur. Benim alanım ekonomi ve özel sektörden gelmiş birisiyim neyin ne olduğunu biliyorum. Kimse kusura bakmasın. Vatandaşın emanetini ihanet ettirmeyiz” dedi.

Kaynak: Cumhuriyet

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ