Genel
16 Ekim 2018 ( 10588 görüntülenme )

Erdoğan'a tepki!.. 'MADEM ÖYLE SARAY'DAN BAŞLAYIN'

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın emeklilikte yaşa takılanlarla ile ilgili yaptığı açıklamalara İYİ Parti’den tepki geldi. 


İYİ Parti Muğla Milletvekili Metin Ergun “Saray’ın giderleri artarken, emeklinin hakkını kesmek kabul edilemez” ifadelerini kullandı.  

Ergun, tasarruf tartışmalarının gündemden düşmediği bu günlerde konuyla ilgili kanun teklifinin reddini tasarrufa bağlamasıyla ilgili olarak;

'MADEM ÖYLE TASARRUF SARAY’DAN BAŞLASIN'

“Emekli olacak insanların maaşını keserek mi veya emekli etmeyerek mi tasarruf edeceğiz? Bu insanlar yaşları geçtiği için iş bulamıyorlar. Emekli de olamıyorlar. Sosyal devlet gereği bu soruna bir çözüm bulunması gerekiyor. İşsiz bu insanlar şu anda. Tasarruf edilecek o kadar çok şey var ki. Tasarruf edecekse geçen hafta atadığı danışmanlarının maaşlarından kısarak tasarruf etsin. Uçakları almasın. Sarayları yaptırmasın” dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın partisinin grup toplantısında “Dünyanın hiçbir yerinde 38 yaşında emeklilik diye bir uygulama yok” sözlerine tepki gösteren Ergun;

'YAPILAN AÇIKLAMA DOĞRU DEĞİL'

“Sayın Erdoğan’ın bilmesi gereken şu; verilen kanun tekliflerinde bakıldığında hiçbirinde 38 yaşında emekliliği ön görmüyor. Böyle bir şey yok. Bu Erdoğan’ın kamuoyunu yanıltmaya yönelik bir söylemidir. Bunu nereden çıkardı Sayın Erdoğan bilmiyorum."

'EMEKLİLİK MAKUL BİR YAŞA ÇEKİLMELİ'

" Daha önceden erken yaşta emeklilik gibi bir durum vardı. Zaten bu durumdan sonra emeklilik yaşı yükseltildi. Ama şimdi de mezarda emekliliğe döndü iş. Biz bunun makul bir yaş olması gerektiği düşüncesindeyiz.  Devlet verdiği sözü tutmalı. Bu insanlar sigortalı olduğunda emekli olacakları yıl ve gün belliydi. Şimdi bunu da makul bir yaşa çekelim diyoruz” şeklinde konuştu.

AKP, MHP, HDP OYLARIYLA REDDEDİLMİŞTİ

Emeklilikte yaşa takılanlar hakkında verilen kanun teklifi TBMM İçişleri Komisyonu’nda AKP, MHP ve HDP’nin oylarıyla reddedilmişti.

kaynak: yeniçağ

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ