8877 görüntülenme29 Mayıs 2019
İstanbul'un fethinin 566. yılı kutlama programında konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, "İstanbul'a baktığında sadece rant gören muhterislerin bu şehri yağmalamasının önüne geçtik" dedi.

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Tayyip Erdoğan, İstanbul'un fethinin 566. yılı kutlama programında konuştu .Erdoğan, buradaki konuşmasında "İstanbul'a baktığında sadece rant gören, çıkar gören muhterislerin bu şehri yağmalamasının önüne geçtik" ifadelerini kullandı.

"İHANET ETTİK, BEN DE SORUMLUYUM" DEMİŞTİ


Erdoğan'ın bu açıklamaları 2017 yılında yaptığı bir konuşmasını hatırlattı.Şehir ve STK zirvesi’nde konuşan Erdoğan İstanbul’un kıymetinin bilinmediğini belirterek, “Biz bu şehre ihanet ettik, bundan ben de sorumluyum” ifadelerini kullanmıştı. Erdoğan sözlerine şöyle devam etmişti:

‘İSTANBUL’A İHANET ETTİK’

"Kadim şehirlerin en önemli güzelliği, ana karakterlerini kaybetmeden yeniyi bünyelerinde eritmesi, özlerinden katarak yeniden yoğurmasıdır. İstanbul bu açıdan gerçekten müstesna bir şehirdir. Ama biz bu şehrin kıymetini bilmedik, biz bu şehre ihanet ettik, hala da ihanet ediyoruz, ben de bundan sorumluyum."

ŞİMDİ DE ŞEHRİN YAĞMALANMASININ ÖNÜNE GEÇTİK DİYOR

İstanbul'un fethinin 566. yılı kutlama programında konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, "İstanbul'a baktığında sadece rant gören muhterislerin bu şehri yağmalamasının önüne geçtik" dedi.Erdoğan'ın açıklamaları özetle şöyle:

‘İSTANBUL’UN YAĞMALANMASININ ÖNÜNE GEÇTİK’

"Bu şehre hizmet sadece Türkiye'ye değil dünyaya hizmet etmektir. Hamdolsun Rabbimize bize bu şehre hizmet etme şerefini bize bahşetti. Temiz içme sularının bulunmadığı, çöp dağlarının patlayarak can aldığı, Haliç'in yanından geçmenin bile mümkün olmadığı bu şehri kısa sürede bu şehrin iftihar tablosu haline getirdik. İstanbul'a baktığında sadece rant gören, çıkar gören muhterislerin bu şehri yağmalamasının önüne geçtik. İstanbul'un çehresini değiştirdik. Peygamber efendimizin övdüğü bu şehri asıl kimliğine yeniden kazandırdık."

Kaynak: Yeniçağ

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ