Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Malatya mitinginde konuşuyor. CHP'yi ve partinin Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nu sert sözlerle eleştiren Erdoğan, "Mevcut yönetim altında CHP, milli irade düşmanları tarafından kullanılan bir koçbaşına dönmüştür" dedi. Erdoğan'ın açıklamalarından satır başları şöyle:

‘MİLLİ İRADE DÜŞMANLARININ KOÇBAŞI CHP’

“Muhalefet ısrarla 31 Mart seçimlerini önemsizleştirmeye, önemsiz gibi göstermeye çalışıyor. 31 Mart'ın sıradan, basit, olağan bir yerel seçim olduğunu iddia ediyorlar. Ülkemizin yüz yüze bulunduğu tehdit ve tehlikelerden asla bahsetmiyorlar. Mevcut yönetim altında CHP, milli irade düşmanları tarafından kullanılan bir koçbaşına dönmüştür. CHP tarihinin en büyük kimlik bunalımını yaşıyor”.

‘HDP’Yİ YÖNETENLER TERÖRİSTLER’

“Son zamanlarda bu HDP'liler bir şey uydurmaya başladılar; 'Erdoğan HDP'ye oy verenleri terörist ilan ediyor.' Benim böyle bir ifadem olmamıştır. Ama başındakiler olarak sizler teröristsiniz. Belediyelerinize gönderilen paraları Kandil'e gönderen sizsiniz”.

ERDOĞAN BÖYLE DİYOR AMA ‘TERÖRİSTLERE ÖYLEYSE NEDEN MAAŞ ÖDENİYOR’

Erdoğan’ın açıklamaları işte böyle ama bu işte bir gariplik var. Çünkü Erdoğan’ın ‘teröristler’ dediği HDP hakkında açılmış dava yok, AKP’nin de şu ana kadar dava açmak gibi bir niyeti yok. Öte yanda, Soylu’nun ‘onlar PKK’nın vekilleri’ dediği HDP siyasi bir parti, Meclis’te temsil ediliyor ve bu vekillerin de maaşını Türk Milleti ödüyor. Madem ki terör örgütünün vekilleri bunlar ‘o halde maaşlarını niye biz ödüyoruz’ diye kimse bir şey sormuyor.

ERDOĞAN BÖYLE DİYOR AMA ‘ÖRGÜT HAKKINDA AÇILMIŞ NEDEN BİR DAVA YOK’

Tüm bunların yanı sıra, ‘PKK terör örgütü, HDP de onun kolu’ diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan ve İçişleri Bakanı Soylu bilmiyor mu ki bu ülkede pkkya da HDP’ye de açılmış bir örgütü davası yok, açamaya niyeti olan bir iktidar yok!..

Hepsini alt alta koyunca ortaya şöyle bir tablo çıkıyor; HDP seçmenini bezdirmek, korkutmak, sindirmek gibi… Millet İttifakı partilerini de HDP seçmeninden uzaklaştırmak gibi… Sonuçta ‘HDP seçmenini AKP’ye yönlendirmek’ gibi bir seçim manevrası ortaya çıkıyor. Durum böyle olsa da millet, ekmek derdinde, artık böylesi oyunlara gelmeyecek gibi görünüyor.

Erdal Sarızeybek

Kaynak: Sputnik News

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haber www.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırma www.bilgeturksam.com
Video Haber www.sarizeybek.tv
Özel Haber www.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAP www.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ