1553 görüntülenme27 Haziran 2020
Cumhurbaşkanı Erdoğan, kıdem tazminatına ilişkin, "Ben de işçilikten geliyorum, amacımız işçilerimizin kıdem tazminatı haklarını birilerinin insafına bırakmadan kalıcı ve garantili bir sisteme bağlamaktır. Niye kendi aranızda bu işi çözmüyorsunuz? Niye kendi aranızda bunu halledemiyorsunuz’ diyerek sendikaları eleştirdi.

TEPKİ VAR

AKP Genel Başkan ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın kıdem tazminatına ilişkin, "Sendikalar kendi arasında anlaşsın" açıklamasına DİSK'ten "Yapılacak olan kıdemden hem hükümetin hem sermayenin elini çekmesidir. Sendikaları kendi günahlarına ortak etmeye çalışıyor" tepkisi geldi.

‘ALİ- CENGİZ OYUNU’
"Kıdem tazminatı düzenlemesinde var olan hakların korunacağına" ilişkin ifadeleri 'Ali-cengiz oyunu' olarak niteleyen Aslan, "Bu sözler işçileri, sendikaları bölmek için kullanıldı, sermayenin istediği koşullara adım adım gelindi. Var olan hak zaten işçinin, sen kimin için koruyorsun? Yapılacak olan kıdemden hem hükümetin hem sermayenin elini çekmesidir." ifadelerini kullandı.

GEMİ VAR GEMİCİK VAR
Yıllar önce Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, oğlunun gemi almasının almasının abartıldığını belirtti. Reklam NTV’de yayınlanan 'Seçim 2007' programında gündeme ilişkin soruları yanıtlayan Erdoğan, oğlunun gemi almış olmasının medya tarafından büyütüldüğünü söyledi. 'Gemi var gemicik var' diyen Erdoğan, şöyle konuştu:

'GEMİ VAR GEMİCİK VAR YENİSİ VAR ESKİSİ VAR'
 'Bir de bunun sıfırı var, eskisi var. Siz kalkar, 15-16-17 yaşında bir gemi alır ve küçük gemi de küçük bir gemiciklerden olursa ve bunun da ödeme koşulları da gayet iyi olursa, kendi kendini ödeyecek durumda olursa niye alınmasın? Taksidini de bu gemi ödüyorsa yapabilirsiniz.'

Kaynak: Ajanslar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ