4964 görüntülenme14 Haziran 2018
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, henüz Başbakan iken, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli ile aralarında bozkurt düellosu yaşanmıştı. Tartışma Başbakan’ın 18 Nisan’da YGS protestolarına destek veren muhalefeti fırsatçılıkla suçlamasıyla başlamıştı.

Erdoğan, “Taksim’de bin kişiyi, iki bin kişiyi yürütmek, iki bin genci yürütmek problem değil. Biz de kalkarız onların karşısına 5 bin, 10 bin genci koyarız. Ama biz bu ülkede gerilimden yana değiliz” demişti.

'ERDOĞAN KAÇAR'

Bahçeli de bunun üzerine “10 bin genci teröristlerin karşısına çıkar da görelim. Senin
5-10 bin kişilik milis kuvvetin mi var? Kimi korkutuyorsun? Sayın Erdoğan on bin milisinle Taksim’e gel, ben de bin bozkurtumla oraya geleyim. İnanıyorum ki Kasımpaşa’ya kadar ardına bakmadan kaçacaksın” diye konuşmuştu.

Erdoğan bunun üzerine şu sert sözlerle yanıt vermişti:

"BEN BOZKURTLARLA DEĞİL, EŞREFİ MAHLUK OLAN İNSANLARLA DOLAŞIYORUM..."

"Şimdi duydum ki bir meydan okuma yapmış. Bu meydan okumasında da diyor ki, ‘Taksim’e 10 bin gençle gelecekmişsin, veya beş bin gençle... Ee bin bozkurtla Kasımpaşa’ya kadar kovalarım.’ Allah Allah. Sayın Bahçeli sen bozkurtlarla mı dolaşıyorsun? Bozkurtların sana hayırlı olsun. Ben bozkurtla dolaşmıyorum, ben eşrefi mahluk olan insanlarla dolaşıyorum."

"BOZKURTLARLA KOVALAMACAYA DEVAM ET"

" Bizim gençliğimizin bugüne kadar illegal hiçbir eylemi olmamıştır. Ama senin geçmişinde bunlar var, bunu biliyoruz. Onun için, sizin ağzınızdan çıkanlara daha fazla cevap vermeyeceğim. Çünkü bu noktada sizi daha fazla muhatap almıyorum Sayın Bahçeli. Böyle kovalamaca oynayacak bozkurtların varsa sen o bozkurtlarla, o alanlarda yine koşturmaya, kovalamacaya devam et."

"HAYVANIN DİNİMİZDE YERİ VAR AMA...! "

"Kimin peşinde olduğunuza dikkat edin. İnanıyorum ki hayvanın bizim dinimizde yeri vardır, kutsaldır ama eşrefi mahluk olan insanı onunla tehdit etmek aklı selim sahibi insanlara yakışmaz."

Bahçeli ise Erdoğan'a şöyle yanıt vermişti:

"ERDOĞAN ARKADAŞLARIMIZA HAYVAN DİYEREK KÜFÜR ETMİŞTİR! ONA EN BÜYÜK CEVABI TÜRK MİLLETİ VERECEKTİR!"

"Erdoğan'a demiştim ki '10 bin milisinle Taksim'e gel ben de bin bozkurtumla oraya geleyim. İnanıyorum ki Kasımpaşa'ya kadar ardına bakmadan kaçacaksın.' Ama o aziz dava arkadaşlarıma hayvan iddiasında bulunarak alçak ve rezil bir ifade kullanmıştır. Kendisi 'eşrefi mahlukat'la dolaştığını söylemiştir. Bizi küçümsemiş ve hakaret dolu ifadelerle saldırmıştır. "

Evet Recep Tayyip Erdoğan ben bir bozkurt olarak elbette bozkurtlarla dolaşıyorum. Ama senin etrafında eşrefi mahluk olarak gördüklerin aslında esfel-i safilindir. Sen onları iyi bilirsin, emir aldıkların da esfel-i safilindir. Müslümanları katleden, eşrefi mahlukata kıyan da yanında hizaya girdiklerindir. 

Sen asil bozkurtları yanındaki çakallarla mı karıştıyorsun? Etrafta bulunan insan suretindeki ahlaksızlarla aziz dava arkadaşlarımı bir tutmaya nasıl cüret edersin. Bozkurtu bilmeyen, dava arkadaşlarıma küfür eden Tayyip Erdoğan'a en büyük dersi büyük Türk milleti verecektir."

Kaynak: ajanslar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ