17278 görüntülenme05 Ocak 2019
AKP'nin İstanbul adayı ve TBMM Başkanı Binali Yıldırım, İzmir'deki konuşmasında büyük bir gafa imza attı.

AKP'nin İzmir için 30 ilçenin belediye başkan adayını açıklayacağı toplantıda konuşan Binali Yıldırım, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın adını zikrederek "İzmir, Recep Tayyip Erdoğan'ı Adnan Menderes Havalimanı'ndan bilir." demesine karşın adı geçen havalimanı AKP iktidarından önce 1987 yılında açılmıştı.

Aynı toplantıda AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan da bir konuşma yaptı. Erdoğan, AKP aday tanıtımında yine CHP’yi sert bir dilleştirdi, öne çıkan başlıklar şöyle;

‘ BELEDİYE İLE AKP İKTİDARI BİRLEŞİRSE DAHA BAŞKA GÜZEL OLACAK’

“Son 16 yıldı İzmir’e 67 katrilyon yatırım yaptık. İzmir’e yapılan yatırım bu. İzmir’i hiçbir zaman ihmal etmedik. Bu yatırımların yapılması gerekirdi, bu yatırımları yaptık… İzmir Bayraklı Şehir Hastanesi yapılıyor. 2060 yatak kapasiteli olan bir dev şehir hastanesine de İzmirimiz kavuşuyor. Yaparsa AK Parti yapar. Fakat iktidar, yerel yönetim iktidarıyla bütünleştiği zaman İzmir bir başka güzel olacak.”

‘CHP DEMEK RÜŞVET YOLSUZLUK DEMEKTİR’

“İzmir’in çöpleri modern depolamayla mı depolanıyor, vahşi depolamayla mı? İzmir bu asırda vahşi depolama yapıyor. İzmir’e bu yakışıyor mu? CHP demek çöp demektir, CHP demek hava kirliliği demektir, CHP demek yolsuzluk, rüşvet, yokluk demektir. İnşallah Nihat Zeybekci kardeşimin buraya belediye başkanı olmasıyla birlikte bu vahşi depolamalar yerini modern depolamaya terk edecektir. Bununla ne olacak? Enerji üretimi, kompost gübre olacak. Bu vahşi depolamanın olduğu yerler kalkacak, buralarda millet bahçeleri olacak”.

‘İSTANBUL’A DAĞLARI DELEREK SU GETİRDİK’

“Çevreci biziz biz. Bunlar çevrecilikten anlamaz. Biz bunun icraatini yaptık. İstanbul’a dağları delerek su getirdik. Biz Ferhat’tık Ferhat. İzmirli çiftçilerimize toplamda 3.5 katrilyon tutarında tarımsal destek verdik. Bay Kemal diyor ya çiftçi az, susuz. Bak verdiğimiz destekten bahsediyorum”.

Kaynak: Sözcü/Cumhuriyet

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ