4860 görüntülenme17 Şubat 2019
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Sivas mitinginde “KİT’lere kadro verdik” diye azarladığı taşeron işçilerin kadro alamadığı ortaya çıktı. CHP Milletvekili Gürer’in soru önergesini yanıtlayan Bakan Cahit Turhan, Devlet Demiryollarında çalışan 2 bin 797 işçinin hiçbirine kadro verilmediğini bildirdi.

CHP Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer, Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı'na yönelttiği soru önergelerine Bakan Cahit Turhan'dan yanıt geldi. Bakan Turhan, Devlet Demiryollarında taşeron kadrolarındaki 2 bin 797 çalışan arasında daimi kadroya alınan personel olmadığını açıkladı.

BAKAN: KADROYA ALINAN TAŞERON BULUNMAMAKTADIR

Gürer'in sorularına yanıt veren Bakan Cahit Turhan, “2018 yılı sonu itibariyle Teşekkülümüz bünyesinde taşeron kadrolarda 2.797 personel çalışmakla birlikte daimi kadroya alınan herhangi bir taşeron personel bulunmamaktadır” bilgisini verdi.

ERDOĞAN: ‘PROVOKE ETMEYİN HER ŞEYİ VERDİK’ DEMİŞTİ

Hatırlanacağı üzere, Cumhurbaşkanı Erdoğan, Sivas mitinginde kadro isteyen taşeron işçileri “KİT'lere kadro verdik, bizden bir şey beklemeyin, bu toplantıyı da provoke etmeyin” diyerek tepki göstermişti.

Geçtiğimiz günlerde Cumhurbaşkanı Erdoğan, 31 Mart yerel seçimleri için ilk mitingini Sivas’ta yaptı. Mitinge Erdoğan’ın bir vatandaşa provokasyon tepkisi damga vurdu.

 Erdoğan konuşmasının başlangıç kısmında ‘KİT’lere kadro’ sloganları atılması üzerine, “Bak kardeşim biz KİT’lere falan hepsine kadrolarını verdik. Bizden bir şey beklemeyin. Tamam? Hepsini verdik bizden bir şey beklemeyin. Ve şu toplantıyı da provoke etmeyin.” diye konuşmasına gündem dışı devam etmek zorunda kaldı. Erdoğan, sözlerine şöyle devam etti:

‘BİZ ÖNEMLİ ŞEYLER YAPIYORUZ… BUNLAR NE DİYOR…’

“Size her şeyi verdik. Alışılmış bir siyasetçi değilim. Alışılmış bir lider de değilim” diyen Erdoğan “Provoke etmek suretiyle… Lütfen samimi olalım, dürüst olalım bu toplantımızı da güzel bir şekilde çıkaralım” ifadelerini kullandı.

‘BİZ TERÖRLE MÜCADELE EDİYORUZ, BUNLAR DOMATES BİBER PATLICAN DİYOR’

“Bizler Cudi’de, Gabar’da, Tendürek’te, Kandil’de terörle mücadele verirken sizin söylediklerinize bakın, Şu anda bu mücadele bütün ciddiyetiyle devam ediyor. Biz terörle mücadele ederken onlar bizi başka bir yerden vurmaya çalışıyorlar. Ne diyorlar: Patlıcan diyorlar, biber diyorlar, patates diyorlar.

Yahu düşünün bir merminin fiyatı nedir. Mehmedimin giyinip kuşanması bu mücadelenin bedeli nedir. Bunları bu iktidar başarıyorsa bunlar domates, biber konuşuyorlar.”

Kaynak: Yeniçağ

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ