4849 görüntülenme19 Şubat 2020
Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun şahsına yönelik, 'FETÖ'nün siyasi ayağı' eleştirilerine yanıt verdi.

‘CHP GENEL MERKEZİNE YETERİNCE BAKILMADI’

"Türkiye'de FETÖ'nün büyümesinde, serpilmesinde herkesin payı olabilir. Ama FETÖ'yü terör örgütü ilan edip ona savaş açan şahsım ve AK Parti'dir" diyen Erdoğan, sözlerinin devamında FETÖ’nün organizasyon şemasını tam olarak çıkaramadıklarını ifade ederek CHP Genel Merkezi'ni işaret etti.

‘İP’İN DANIŞMALARINDA DA ONLAR VAR’

Kılıçdaroğlu ile eski danışmanı Ahmet Caner Yenidünya'nın el sıkıştığı fotoğrafı duvara yansıtan Erdoğan, CHP liderini 'FETÖ'cü olmakla suçladı. Erdoğan, "İnsan bu şahsın evinin ve cüzdanının en gizli köşesinde 1 dolarlık bir banknot saklayıp saklamadığını da merak etmiyor değilim" dedi. Erdoğan sözlerinin devamında, İyi Parti'den bahsederek, "İP'in de danışmanlarında onlar var" dedi. Açıklama özetle şöyle;

‘DOĞRUSU BEN DE GÖRÜŞTÜM, SAKLAMAYA GEREK YOK’

“CHP'nin bir anda karşımıza en büyük FETÖ yandaşı olarak karşımıza çıktı. Hükûmetlerimiz döneminde ülkede bizim gibi düşünmeyen herkes gibi bunlara hukuk ve hakkaniyet sınırları içinde yaklaştık. Doğrusu ben de görüştüm. Bunu kaçırmama gerek yok.”

‘KILIÇDAROĞLU SU KATILMAMIŞ FETÖCÜ OLABİLİR, ENDİŞELİYİM’

“Ey Kılıdçaroğlu sen hala milleti aldatmakla uğraşıyorsun. Kontrollü darbe. Evet kontrol sizde.Şayet darbe başarılı olsaydı ertesi gün Kılıçdaroğlu milletin karşısına hangi sıfatla çıkartılacaktı. Kılıçdaorğlu'nun FETÖ ile ilişkisi 17-25 aralıkla hızlanmış 15 Temmuz'un ardından da zirveye çıkmıştır. Her şey gibi siyasi duruşunun da yalan olması tabiidir. Çünkü nice ulusalcı, milliyetçi, liberal, Kemalist diye hatta nice şu veya bu İslami ekolden diye bilinen ismin aslında su katılmamış bir FETÖ'cü çıktığını gördük. Kemal Kılıçdaroğlu için de aynı endişenin içindeyim. CHP genel merkezine yeteri kadar bakılmadığı anlaşılıyor. “

Kaynak: Yeniçağ/ Ajanslar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ