Politika
08 Şubat 2018 ( 18727 görüntülenme )

ERDOĞAN HAKKINDA SUÇ DUYURUSU!..

“Erdoğan, Çavuşoğlu ve Davutoğlu hakkında suç duyurusu”

CHP'li Tanal, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı, eski Başbakan Ahmet Davutoğlu’nu ve Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu’nu, “Terör örgütün propagandası, terör örgütüne yardım ve yataklık, suçu ve suçluyu övme, suçluyu kayırma ve görevi kötüye kullanma” iddialarıyla Ankara Cumhuriyet Başsavcılığına şikâyet etti.

Şikâyette bulunan Tanal, dilekçesini şöyle özetledi:

“TERÖRİSTLE RESMEN GÖRÜŞTÜLER”

“Mardin 2 Ağır Ceza Mahkemesi, 17 Eylül 2014 tarihinde PYD, YPJ ve YPG’yi terör örgütü olarak kabul etmiştir. Mahkeme tarafından terörist olarak kabul edilen PYD terör örgütün başındaki kişi ile mahkeme kararından sonra defalarca iktidar tarafından Türkiye’de resmi düzeyde görüşmeler yapılmıştır.”

“TERÖRİSTİ TÖRENLE KARŞILADILAR”

“ Mahkemenin terörist olarak kabul ettiği PYD terör örgütünü yöneten kişi, Türkiye’ye geldiği zaman soruşturma yapılıp, ifade alınıp, gözaltı işlemi ve hakkında cezai işlem yapılması gerekirken, törenle karşılanması suç teşkil etmektedir, terörün propagandası yapılmaktır. İktidarın yaptığı bu görüşmeleri bir başka siyasi parti lideri veya sıradan vatandaş yapsa terörist ilan edilir. Neden iktidardakiler hakkında bugüne kadar işlem yapılmamıştır.”

“HEPSİ SORUMLU”


"Başta Cumhurbaşkanı, dönemin Başbakanı, dönemin Dışişleri Bakanı, görüşme ve karşılama yaparak Türk Ceza Kanunu (TCK) uyarınca sorumlu olan sıralı hiyerarşik sorumluların tespiti ile cezalandırılması gerekmektedir. Kayırmacılık yapılarak suç ve suçluyu övmeye, teröre yardım ve yataklık suçunun işlenerek, yargının ve devletin itibarının sarsılmasına sebebiyet verilmiştir. “

“YAPTIKLARI İŞLEM SUÇTUR”


“Mahkemenin terörist gördüğü örgütün başındaki kişiyi ise siyasi iktidar terörist olarak görmemiştir. Suçlu korunmuştur, kayırılmıştır. Özel davetiye, ikramlar, yemekler, protokoller ve karşılamaların tamamı suçtur. Makam ve mevki, suç işleme özgürlüğü vermez. Üstünlerin hukuku değil, hukukun üstünlüğü ilkesi uyarınca bu soruşturmanın yapılarak tüm hiyerarşik sorumlular hakkında işlemin yapılması yasanın amir hükmüdür.”

“ŞİKAYETÇİYİZ”


“ Kanunlara göre, örgüt içindeki hiyerarşik yapıya dâhil olmamakla birlikte, örgüte bilerek ve isteyerek yardım eden kişi, örgüt üyesi olarak cezalandırılır. Terör örgütü PYD’nin yöneticisi olarak kabul edilen Salih Müslim’ in gelişine ilişkin olarak kırmızı halı ile karşılanması, TCK’nın 215. ve 122. maddelerine göre cezalandırmayı gerektirir.”
Image result for salih müslim ankara'da
Kaynak: ANKA/ Birgün

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ