3339 görüntülenme15 Şubat 2020
Pakistan ziyareti sonrası dönüş yolunda gazetecilerin sorularını yanıtlayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, İş Bankası'yla ilgili açıklamalarda bulundu. Erdoğan, İş Bankası’ndaki CHP hisseleri hakkında şu ifadeleri kullandı:

'İŞİ OLGUNLAŞTIRIYORUZ, HUKUKİ  ZEMİNE OTURTACAĞIZ'

* Bu konu ile ilgili şu anda çalışmaları birinci derecede Nurettin Canikli bey yürüyor. Bu hafta MKYK toplantısında bizlere bir sunum da yaptı. Dedik ki bu işi biraz daha olgunlaştıralım ve olgunlaştırmanın ötesinde bir de hukuki işlerle ilgili bir kurul kuralım. Hukukçu arkadaşlarımızla beraber de bu çalışmayı tam manası ile hukuki bir zemine oturtalım dedik. Zannediyorum birkaç hafta içerisinde onun neticesini de kendilerinden alacağız."

'GECİKMEYE TAHAMMÜLÜMÜZ YOK'
* Fazla geciktirmeye niyetimiz yok. Vakit kaybına tahammülümüz yok."

CHP’DEN SERT TEPKİ

Öte yanda, Duayen gazeteci Uğur Dündar’ın sunduğu ‘Demokrasi Arenası’nın bu haftaki konukları Jeofizik Mühendisi Prof. Dr. Haluk Eyidoğan, CHP Manisa Milletvekili Özgür Özel, CHP eski Milletvekili Gökhan Günaydın oldu. CHP’nin İş Bankası hisseleri ile ilgili açıklama yapan CHP’li Özel, şu ifadeleri kullandı;

‘İŞ BANKASIYLA GÜNDEMİ DEĞİŞTİRMEYE ÇALIŞIYORLAR’

*Buna daha önce de tenezzül etmişlerdi. Bu tartışma ilk çıktığında Kılıçdaroğlu Man Adası davasını açıklamıştı. Bu açıklamadan sonra ‘İş Bankası’nın hisseleri hazineye devredilecek’ denilmişti. Şimdi biz 56 kere FETÖ’nün siyasi ayağını dile getirdik.

‘CHP BİR KURUŞ ALMADI, BU YAPILAN ATATÜRK’E SAYGISIZLIK’

*Genel Başkanımız en son salı günü bunu gündeme getirmişti. Bu bir nasıra basma meselesi ve Bu Atatürk’e saygısızlık ve hukuk tanımazlıktır. CHP İş Bankası’nden bir kuruş bile almamıştır. Şimdi yaptıkları bu açıklamalara karşı bize ne yapacaksınız derseniz, biz arkamızdaki halkın gücüne güveniyoruz. Buyursunlar buradan hodri meydan diyoruz.”

Kaynak: Sözcü

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ