4684 görüntülenme29 Haziran 2020
Cumhurbaşkanlığı Kabine Toplantısı sonrası konuşan Başkan Recep Tayyip Erdoğan, LGBTİ'lilerin sözde "onur haftası" adı altındaki etkinlikler düzenlemeye çalışması ve bazı dünyaca ünlü markaların buna destek vermesine tepki gösterdi. Oysaki 2002 seçimlerinde ‘eşcinsellere yasal teminat verilmesini’ savunmuştu.

‘ERDOĞAN ‘ONLARA KARŞI TAVIR ALIN’
Erdoğan, "Birileri yine sinsice milli ve manevi değerlerimize saldırıyor. "Milletimize rabbimizin yasakladığı her türlü sapkınlığı gösterenlere ve onları destekleyenlere karşı tavır almaya davet ediyorum " diyerek halkı tavır koymaya çağırdı. Erdoğan, "Birileri yine sinsice milli ve manevi değerlerimize saldırıyor. İnsanlık tarihi boyunca hep lanetlenmiş sapkınlıkları normalleştirme peşindeler. İnancımıza aykırı bu tür marjinal akımları destekleyenler bizim gözümüzde aynı sapkınlığın ortaklarıdır." ifadelerini kullandı.

2002 SEÇİM ÖNCESİNDE YASAL TEMİNAT VAADİNDE BULUNMUŞTU
AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Erdoğan, LGBT+İ haklarıyla ilgili söylemleriyle iktidara gelmesinin ardından nasıl değiştiğini kanıtladı. Erdoğan, 2002 yılında yaptığı açıklamalarda eşcinsel hakları ile ilgili söylemlerinde 'yasal güvence vaatlerinde' bulunmuştu.

ONLARA KARŞI TAVIR İNSANİ DEĞİL DEMİŞTİ
Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın 2002 seçimleri öncesinde Abbas Güçlü’nün Genç Bakış programında “eşcinsel”lerin hak ve özgürlükleri olduğunu söyleyerek, “Yasal güvence altına alınmaları şart. Zaman zaman bazı televizyon ortamlarında muhatap oldukları muameleleri insanı bulmuyoruz” dediği ortaya çıktı ve Erdoğan'ın konuşması sosyal medyada paylaşılmaya başladı.

Kaynak: Ajanslar/ gerçekgundem

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ