18506 görüntülenme17 Temmuz 2019
umhurbaşkanı Erdoğan’ın 15 Temmuz törenlerinde açılacağını duyurduğu şehit aileleri vakfına tepki gösteren Şehit Anaları Derneği Başkanı Pakize Akbaba, “Ben çocuğumun davasını onlara emanet edemem. Bu onun oğlunun kurduğu vakıflara benzemez” dedi.

BEN ŞEHİT
OĞLUMUN DAVASINI ONLARA EMANET EDEMEM’

Şehit Anaları Derneği Başkanı Pakize Akbaba, Halk TV’de katıldığı canlı yayında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 15 Temmuz programında duyurduğu Türkiye Şehit Yakınları ve Gaziler Yardımlaşma Vakfı’na tepki gösterdi.“Ben çocuğuma söz verdim 'Sen bu vatana layık oldun, ben de sana layık bir ana olacağım' diye. Ben çocuğumun davasını onlara emanet edemem” diyen Akbaba sözlerine şöyle devam etti:

’74 ASKERİMİZİN KATİLİ TRT’DE


“Türkiye’nin TRT’sine kırmızı bültenle aranan 74 şehidin katilini çıkarıyorlar. Benim oğlum 5 kurşunla şehit oldu, bunu öğrendiğim gün benim adeta yanan ciğerim tarandı.Kime emanet edeceğim ben bu davayı. Sen katilini getirip televizyonda konuşturuyorsun pof pofluyorsun. Ben nasıl senin vakfına güveneceğim. Bu senin oğlunun vakıflarına benzemez, bu kutsal bir dava. Ne günlere kaldık. Diğer şehit anneleri de isyan ediyor, “Ah” ediyor. Elimizden bir şey gelmiyor biz de Allah’a havale ediyoruz. Onun terazisi şaşmaz. Bugüne kadar şehit analarını karşına alıp konuşmadın. Kim Atatürk düşmanıysa, kim vatan düşmanıysa onları aldın karşına yedirdin, içirdin.”

Kaynak: Yeniçağ

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ