Genel
16 Eylül 2017 ( 993 görüntülenme )

FLAŞ!.. ERDOĞAN, YABANCI SPORCULARA NOKTAYI KOYDU!..

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, bir özel televizyonda katıldığı yayında 'yabancı sınırı' tartışmasıyla ilgili açıklamalarda bulundu. 


Erdoğan, "Sayı 6'ya, 7'ye çıktığı zaman bu durumda hakikaten neredeyse sahada yerli futbolcu yok. Bunu doğru bulmuyorum" dedi.

Son dönemde gündemi meşgul eden ‘yabancı sınırlaması’ tartışmasıyla ilgili de konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, 

"YABANCI OYUNCU ÇOK OLMAMALI"

“Bunu tabii aslında kulüplerimizle konuşarak bir yere vardırmamız lazım. Özellikle futbolda yabancı oyuncu sayısının aşırı oluşu bize bazı dezavantajlar getiriyor. En önemli dezavantajı Milli Takım’a yansıması. Milli Takım’a yansımada oyun noktasındaki performansı az olduğu için yerli futbolcularımızın Milli Takım’a gidişte de bir defa o sayıyı, gücü yakalayamıyoruz” ifadelerini kullandı.

Sözlerini sürdüren Cumhurbaşkanı:

"BİR TAKIMDA ALTI YEDİ YABANCI OLMAMALI"

, “Şu anda kulüplerimiz hiç mi yabancı oynatmasın? Hayır, oynatsın ama bu kadar fazla değil. Sayı 6’ya, 7’ye çıktığı zaman bu durumda hakikaten neredeyse sahada yerli futbolcu yok. Bunu doğru bulmuyorum. Belli bir sayıda tutulabilir, o da hem tribünlere farklı bir heyecan getirebilir hem de yerli futbolcularımız arasında rekabete vesile olabilir ama işi bitmiş futbolcuları almanın da doğru olduğuna inanmıyorum” dedi.

Kaynak: Sözcü

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haber www.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırma www.bilgeturksam.com
Video Haber www.sarizeybek.tvfran
Özel Haber www.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAP www.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ