Politika
10 Temmuz 2019 ( 2607 görüntülenme )

Erdoğan'dan Parçalı İtiraf: 'BİR PARÇA'

Cumhurbaşkanı Erdoğan Hak-İş 14. Olağan Genel Kurulunda konuştu. Erdoğan, "Enflasyonu tek haneli rakamlara indirmek durumundayız. Bunu da başaracağız. Bunun başka çıkışı, izahı yoktur. Ama Türkiye'deki bazı faizciler, şunlar bunlar vesaire bundan rahatsız olabilir. İstedikleri kadar rahatsız olsunlar. Kararlıyız, bu işi de bitireceğiz." dedi. Hak-İş Olağan Genel Kurulu’nda konuşan Erdoğan özetle şunları söyledi:

İŞSİZ ORANININ BİR PARÇA YÜKSELDİĞİNİN FARKINDAYIZ

İşsiz oranının bir parça yükseldiğinin farkındayız. Dövizdeki dalgalanma ve faizlerdeki yükseliş sebebiyle borçlanma oranımız bir parça yükselmiş olsa da çok önemli bir yerde bulunuyoruz. Şimdi bize IMF’yi tavsiye edenler var. O kapı kapanmıştır. Bizim için IMF diye bir şey artık söz konusu değildir. Merkez bankamızın döviz rezervi 100 milyon dolara yaklaştı.

VAATLERİMİZİN İÇİN BOŞ DEĞİL

“İçi boş vaatlerle milletimizi ve emekçilerimizi kandırmaya asla kalkışmadık. Zenginliği milletimizin tamamına mal ettik. Fiilen milletimizin 17 yıl öncesinden fazla refah seviyesinde olduğunu herkes kabul edecektir. Zenginliğin tabanını genişlettik. Üretim ve satış rekorları kıran bir ekonomik hareketlilik ortaya çıkardık. Cari açığı hedeflerime yakın bir seviyeye çekmeyi başardık.

ENFLASYONU TEK HANELİ RAKAMLARA İNDİRMEK ZORUNDAYIZ


Enflasyonu tek haneli rakamlara indirmek durumundayız. Bunu da başaracağız. Bunun başka çıkışı, izahı yoktur. Ama Türkiye’deki bazı faizciler, şunlar bunlar vesaire bundan rahatsız olabilir. İstedikleri kadar rahatsız olsunlar. Kararlıyız, bu işi de bitireceğiz.

Hem kendi içimizdeki yapısal reformları hızlandırarak hem de dış şoklara karşı daha güçlü hale gelerek bütün bu süreçleri geride bırakacağız. İşte o zaman borçlanma politikalarımızı daha adil ve sürdürülebilir zeminde yürütme imkanına kavuşacağız.

Kaynak:Sözcü

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ