Politika
28 Şubat 2020 ( 595 görüntülenme )

Erdoğan'dan 'İLK AÇIKLAMA'

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'dan, Suriye'nin İdlib kentinde 33 askerin şehit olmasının ardından açıklama geldi. Erdoğan, "Rejimin, Soçi Mutabakatına uymaya mecbur edilmesini bekliyoruz" dedi.

‘KANLARI YERDE KALMAYACAK’
Suriye'nin İdlib kentinde 33 askerin şehit olmasının ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan ilk açıklama geldi. İletişim Başkanlığı'ndan yapılan açıklamaya göre Erdoğan, "Sayıları milyonu bulan insanları sınırlarımıza yığan rejimin yol açtığı milli güvenlik sorununa bir de askerlerimizin kanları eklendi. Şehitlerimizin kanları asla yerde bırakılmayacak" dedi. İletişim Başkanlığından yapılan açıklama şöyle:

’REJİM UNSURLARI ARTIK HEDEF’
“Sayın Cumhurbaşkanımız, sayıları milyonu bulan insanları sınırlarımıza yığan rejimin yol açtığı milli güvenlik sorununa bir de askerlerimizin kanlarının eklendiğini belirtmiş, şehitlerimizin kanlarının asla yerde bırakılmayacağını vurgulamıştır.Sayın Cumhurbaşkanımız, doğrudan ülkemize saldırıldığı bir ortamda, rejimin her unsurunun Türkiye için meşru hedef olduğunu ve ateş altına alınacağını kaydetmiştir.”

‘SOÇİ MUHTIRASINA UYULSUN’
“Sayın Cumhurbaşkanımız, Türkiye heyetinin Ankara'da önerdiği çerçevede bir an önce kalıcı bir ateşkes ilan edilmesini ve rejimin Soçi Muhtırasına uymaya mecbur edilmesini beklediklerini dile getirmiştir.”

YÜZ YÜZE GÖRÜŞECEKLER
Sayın Cumhurbaşkanımız, bu tür saldırıların Türkiye'yi İdlib konusundaki yaklaşımından geri çevirmediği gibi, tam tersine daha da kararlı hale getirdiğini belirtmiş, Astana Süreci'nin taraflarının ve uluslararası toplumun sorumluluklarını yerine getirmesi gerektiğini ifade etmiştir.Sayın Cumhurbaşkanımız ve Sayın Putin, en kısa sürede bir araya gelerek yüz yüze görüşmeye karar vermişlerdir. “

Kaynak: Yeniçağ

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ