Genel
17 Temmuz 2017 ( 3986 görüntülenme )

ERDOĞAN MİT TIRLARINI AÇIKLADI... TÜRKEŞ ŞAŞTI!..

ERDOĞAN: "MİT TIRLARI TÜRKMEN KARDEŞLERİMİZE YARDIM GÖTÜYORDU"

Beştepe'deki 15 Temmuz Şehitler Abidesi'nin açılış töreninde konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, Bahçeli'ye teşekkür ederken, CHP lideri Kılıçdaroğlu'na sert sözlerle yüklendi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, TBMM'deki törenden sonra Beştepe'deki "15 Temmuz Şehitler Abidesi"nin açılış törenine katıldı.

"Demokrasi ve Milli Birlik Günü" olarak ilan edilen 15 Temmuz'u "unutmama, unutturmama" sözünü yerine getirmekte kararlı olduklarını belirten Erdoğan, "15 Temmuz'u ne kendimiz unutacağız ne de bizden sonraki nesillere unutturacağız. Biz bugün nasıl Çanakkale'yi, Kurtuluş Savaşı'nı unutmuyor, her fırsatta yad ediyor, bu mücadelelerden gereken dersleri çıkarıyorsak, 15 Temmuz'u da böyle bir dönüm noktası olarak görüyoruz" dedi.

O gece canları pahasına sokaklara dökülen milyonları görmeyenlerin, FETÖ'den, PKK'dan tutuklananların hakları için adeta kendilerini parçaladığını belirten Erdoğan, şöyle devam etti:

"MİT TIRLARI TÜRKMEN KARDEŞLERİMİZE YARDIM GÖTÜRÜYORDU"

"İşte en son Hamburg G20'de bize onları soruyorlar. Bu 250 şehidi, 2 bin 193 gaziyi sormuyorlar. Bugün 81 vilayette bu insanlar niçin sokaklarda? Bunu sormuyorlar. Niçin? İşlerine gelmiyor. Birileri de sözde adalet yürüyüşü yapıyor. Niçin? Bizim Hatay'da, Türkmen kardeşlerimize gönderdiğimiz yardımların ne yazık FETÖ'cüler tarafından önünün kesilerek. MİT TIR'ları, FETÖ'cü savcıların talimatıyla önleri kesiliyor, ondan sonra sandıklarda ne var, ne yok bunlara da bakıyorlar. Bunlara bakma yetkisi de yok ama anında 'Ben yaptım, oldu' dediler, bu işi de yaptılar. Şimdi içeride. Bu hesabı verecekler, bu işin lamı cimi yok. Şu anda yargıda bakıyorsunuz keyif yerinde. Orada o mağdur, mazlum şehitlerimizin ailelerine karşı adeta caka satıyorlar."

"BAHÇELİ'YE TEŞEKKÜR EDİYORUM"

Ben bugün söyledim, Sayın Başbakan burada, Adalet Bakanı da burada, diyorum ki bunlara artık Guantanamo'da olduğu gibi özel elbise giydirip, mahkemeye de böyle gelmeleri lazım. Başta MHP Genel Başkanı olmak üzere 15 Temmuz ihaneti karşısında dimdik duran tüm siyasetçilerimize milletim adına bir kez daha şükranlarımı sunuyorum. Bunun yanında darbecilerin yolları açmasıyla kendilerini güvenli evlere atıp, çay-kahve eşliğinde televizyondan olup bitenleri seyredenleri de unutmayacağız." 

'TANKLARIN ÖNÜNE ÇIKARIM' DİYORDU"

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nu da eleştiren Erdoğan, "Tankların önüne çıkarım' diyen bu kişi, Bakırköy'deki belediye başkanının yanına gitti. Bugün, hala bu olayı, kontrollü darbe olarak ifade ediyor. Bu olaya kontrollü darbe demek, gerçekten bir nasipsizliktir. Bu olaya kontrollü darbe demek, nasipsizliğin ötesinde vurdumduymazlıktır. Siz,  nasıl buna kontrollü darbe dersiniz? Siz, yoksa bu sürecin hala böyle devam etmesini mi istiyorsunuz? Kusura bakma, OHAL pazartesi günü MGK gündemine gelecek, konuşacağız, hükümetimize tavsiye kararını alacağız" diye konuştu.

Kaynak: Yeniçağ

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haber www.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırma www.bilgeturksam.com
Video Haber www.sarizeybek.tvfran
Özel Haber www.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAP www.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ