Politika
17 Kasım 2018 ( 4928 görüntülenme )

Erdoğan'dan 'FESLİ KADİR' Açıklaması!..

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Mevlid-i Nebi Haftası açılışında konuştu. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Diyanet İşleri Başkanı Erbaş’ın Mısıroğlu’nu ziyaretinin siyasi malzeme yapılmaması gerektiğini söyledi.

‘SİYASİ MALZEME YAPMAYIN’

Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş’ın, Kadir Mısıroğlu’nu ziyaretine de değinen Erdoğan, 'ziyaretin siyasi malzeme konusu yapılmasını tasvip etmediğini' belirti. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklamasından satır başları şöyle:

"ÖZGÜRLÜĞÜN KONUŞULDUĞU ÜLKEDE YAŞIYORUZ"

“2002'nin Türkiyesi ile 2018'in Türkiyesi'ni karşılaştırdığımızda, yasaklardan ziyade özgürlüklerin konuşulduğu, teröre ve şiddete bulaşmadığı sürece her türlü fikrin serbestçe dillendirildiği bir iklimde, böyle bir ülkede yaşıyoruz.- Bu ülkenin gençleri sağcı solcu denilerek birbirine kırdırıldı.- Bizim üniversitelerimizde şu an 8 milyon genç okuyor”.

‘DİYANETİ SİYASİ TARTIŞMALARA ÇEKMEYİN’

“ Millet olarak en zor imtihanla asıl şimdi yüzleşiyoruz. Gençlerimizi istikbale hazırlayamazsak emeklerin tamamı boşa gidecektir.-Gençlerimizin sürekli olarak Veda Hutbesi'ni okumasını tavsiye ediyorum. Diyanet İşleri Başkanlığımızı siyasi tartışmaların malzemesi yapma girişimlerini tasvip etmediğimi belirtmek istiyorum. Biz örnek olursak, biz iyi örneklerin, güzel örneklerin yolunu açarsak bu ülkenin gençleri Kandil'deki terör baronlarının, Pensilvanya'daki şarlatanın, televizyon kanallarında sazlı sözlü program yapan ekran soytarılarının da ağlarına düşmeyecektir."

‘GENÇLİĞE ÖNEM VERELİM’

“Gençliği ihmal eden, gençlere sırtını dönen, gerekli özeni göstermeyen milletin istikbali ve istiklali tehdit altında demektir. Bu ülkenin gençliğine yapılacak en büyük kötülük onların hayat damarlarından olan medeniyetten koparmak olacaktır”.

Kaynak: Yeniçağ

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ