Politika
05 Kasım 2018 ( 19463 görüntülenme )

Erdoğan'dan emir!.. 'ATAYIN, AÇIKTAN ATAYIN'

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, yeni kurulan üniversitelere açıktan atama izni verdi.

BÖLÜNMÜŞ ÜNİVERSİTELER

Üniversiteleri bölen yasa birçok üniversitede protesto edilmişti. Bu yılın ilk aylarında çokça tartışılan karara göre Türkiye’nin birçok köklü okulu bölünmüş, yeni isimlerle farklı üniversiteler oluşturulmuştu. Bazı kentlerde ise 16 yeni üniversite kurulmuştu.

ERDOĞAN: ‘AÇIKTAN ATAYIN’

Hükümete yakın Sabah gazetesinin haberine göre Erdoğan, yeni kurulan üniversitelere 120 kadro için açıktan atama izni verdi. Açıktan atamalar, devlet memuru olmayanları kapsıyor.


AÇIKTAN ATAMA YAPILACAK ÜNİVERİSETLER

Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesi, Eskişehir Teknik Üniversitesi, İstanbul Üniversitesi – Cerrahpaşa, Kayseri Üniversitesi, Konya Teknik Üniversitesi, Malatya Turgut Özal Üniversitesi, Samsun Üniversitesi ve Trabzon Üniversitesi’nin her birine sekiz kişi açıktan atanacak.

Afyonkarahisar Sağlık Bilimleri Üniversitesi, Gaziantep Bilim ve Teknoloji Üniversitesi, Isparta Uygulamalı Bilimler Üniversitesi, Kahramanmaraş İstiklal Üniversitesi, Kütahya Sağlık Bilimleri Üniversitesi, Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi, Sivas Bilim ve Teknoloji Üniversitesi ve Tarsus Üniversitesi’nden her birine de yedi kişi açıktan atanacak.

Kaynak: Ajanslar/gazetediken

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ