Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti Ordu Belediye Başkan adaylarını açıklamak üzere geldiği Ordu'dan ayrılmadan önce vatandaşlarla bir araya geldi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Durugöl Başpehlivan Recep Kara Spor Salonu'ndaki toplantının ardından bir otelde partililerle teşkilat yemeğinde buluştu. Cumhurbaşkanı Erdoğan, yemeğin ardından havaalanına hareket etti.

ÇAY SİMİT

Yolculuk esnasında konvoyu durduran Erdoğan, çocuklara oyuncak verdi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, daha sonra davet üzerine bir simit fırınına girdi. Erdoğan'ı karşısında gören vatandaş ve çalışanlar şaşkınlıklarını gizleyemedi. Fırından yeni çıkan taze simitleri gören Erdoğan, bir simidi ikiye bölerek diğer yarısını AK Parti Ordu Büyükşehir Belediye Başkan Adayı M. Hilmi Güler'e verdi.

Güler sosyal medya hesabından ‘Cumhurbaşkanımız Sn. Recep Tayyip Erdoğan’ın onurlandırdığı teşkilat yemeğinin ardından geri dönüş sırasında bir simit fırınına uğradık. Burada vatandaşlarımızla bir araya gelip sohbet ederek, sofralarına ve çaylarına ortak olduk” diyerek görüntüleri paylaştı.

ERDOĞAN'IN ÇAY SİMİT HESABI: ‘ASGARİ ÜCRET ÇAY SİMİDE YETMİYOR’

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın 1993 yılında 'asgari ücret hesabı' yaptığı bir video sosyal medyada yer aldı. Videoda Erdoğan asgari ücret üzerinden dönemin iktidarına yükleniyor. 5 kişilik bir aile üzerinden çay-simit hesabı yapan Erdoğan, "Bu zalim yönetim bu aziz millete bir bardak çayla bir simidi bile layık görmüyor" diyor. Erdoğan’ın çay simit hesabı özetle şöyle;

‘BU ZALİM YÖNETİM BU AZİZ MİLLETE BİR BARDSAK ÇAYLA BİR SİMİDİ BİLE LAYIK GÖRMÜYOR’

“Asgari ücret net; 910 bin lira (Daha TL’den 5 sıfır atılmamıştı.) Çay 1000 lira, simit 1500 lira. Çay + simit = 2500 lira. 5 kişilik (3 çocuklu) bir aile günde 3 öğün sadece simit+çay ile karnını doyursa maliyet; 37500 lira. Bu aile 30 gün sadece bu şekilde karnını doyursa maliyet; 1125000 lira. Bu tutar 1993 teki asgari ücretin 215000 lira üzerinde. Bu zalim yönetim bu aziz millete, 1 bardak çayla 1 simidi bile layık görmüyor, bunların peşinden nasıl gideceksiniz. Evin kirasını kim ödeyecek, elektrik parasını kim ödeyecek, su parasını kim ödeyecek, çoluk çocuğun okul masrafını kim karşılayacak, soruyorum sizlere? İşte ekonomik durum bu.”

İş yeri çalışanlarıyla da bir süre sohbet eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, daha sonra Ordu-Giresun Havalimanı'na geçerek Cumhurbaşkanlığı'na ait uçakla Ankara'ya hareket etti.

Kaynak: Sputnik News/ Ajanslar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ