Güvenlik
04 Nisan 2017 ( 16339 görüntülenme )

Erdoğan'dan Canlı Yayında AKILALMAZ AÇIKLAMA!..

ERDOĞAN: HAREKAT HENÜZ BİTMEDİ

CUMHURBAŞKANI Recep Tayyip Erdoğan Fırat Kalkanı harekatı sonrasına değinerek, "Münbiç'te derdimiz bayrak sallamak değil. Münbiç bitmedi ki Rakka başlasın". dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan NTV-Star TV canlı yayınında gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu. 

Fırat Kalkanı harekatı sonrasına değinen Erdoğan, "Buradaki bir meselemiz de, Haşdi Şabi meselesi. Bu terör örgütü, Irak Meclisi'nden, 'terör örgütü olmadığı' yönünde oylamayla geçti. 'Bu örgütü burada aktif olarak kullanmaya devam edecekseniz sıkıntı yaratır' dedik. Burada bir işgal hareketinin kuvveti olacak. Telafer'de 400 bin Türkmen var. Bunlar Sünni olabilir, Şia olabilir. 

Öbür tarafta Sincar var onun durumu çok daha berbat. Sincar'da ikinci bir Kandil oluşturmanın gayretleri var. Orada da 2500 kadar PKK'lı terörist var. Orada yayılmacılık hareketi, Pers Milliyetçiliği perspektifinde. Bir mezhep anlayışı ile bunu yayıyorlar" diye konuştu.

"MÜNBİÇ'TE DERDİMİZ BAYRAK SALLAMAK DEĞİL. MÜNBİÇ BİTMEDİ Kİ RAKKA BAŞLASIN"

Erdoğan, "Münbiç'te derdimiz bayrak sallamak değil. Münbiç bitmedi ki Rakka başlasın. ABD-Rusya'nın teröristlerle işi olmasın isteriz. Hepsi kötü. Bizim gücümüz yetmiyor mu ki PYD-YPG'yi yanımıza alacağız? Genelkurmay başkanlarımız nezdinde konuşuluyor devam ediyor. 

Nihai bir karar henüz yok görüşmeler devam ediyor. Bugün sayın Putin’le görüşmem vardı bu konularda hem de taziyelerde bulunduk. Münbiç noktasında ortak hareket kararı verildiği anda PYD ve YPG güçlerinin Fırat'ın doğusuna ötelenmesini istiyoruz. Araplar yerleşsin diyoruz" ifadelerini kullandı.

Kaynak: DHA

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haber www.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırma www.bilgeturksam.com
Video Haber www.sarizeybek.tvfran
Özel Haber www.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAP www.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ