Politika
25 Şubat 2020 ( 3565 görüntülenme )

Erdoğan'dan Bağış Çağrısı: 'KDV'den MUAF'

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, imkanı olan hayırsever vatandaşları yurt genelinde derslik ve okul yapımı için bağışta bulunmaya davet etti. Erdoğan, "Buradan yetişecek yavrular, size edecekleri dualarla ebedi alemde sizlerde çok rahat edeceksiniz" diye konuştu.

‘KDV’DEN MUAF, EBEDİ ALEMDE RAHATLIK

Beştepe'deki Cumhurbaşkanlığı Sarayı'nda düzenlenen "Okullardan Yarınlara" programı kapsamında başlatılan yardım kampanyası programına konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, eğitim konusunda yeni bir yol haritası çağrısında bulundu. Vatandaştan ve hayırseverlerden yardım kampanyasına katkıda bulunmalarını isteyen Erdoğan, "Buradan yetişecek yavrular, size edecekleri dualarla ebedi alemde sizlerde çok rahat edeceksiniz" ifadelerini kullandı. İş insanlarının okul yaptırmaları durumunda KDV'den muafiyet hatırlatmasında bulundu. Erdoğan'ın açıklamaları şu şekilde:


‘ALACAĞINIZ DUALARLA EBEDİ ALEMDE RAHAT EDECEKSİNİZ’

"Bağış kampanyamız bu salonda bulunan arkadaşlarımızla sınırlı değildir. İmkanı olan herkes katılabilir. Buradan yetişecek yavrular, size edecekleri dualarla ebedi alemde sizlerde çok rahat edeceksiniz. Önümüzdeki dönemde okul, araç gereç, öğretmen kadar evlatlarımızın zihin ve gönül dünyalarını geliştirmeye önem vermeliyiz. Çocukluğa ve gençliğe veremeyeceğiz bu tabloyu değiştirmemiz gerekiyor. Kamu ve toplum olarak derin bir muhasebe yapmamız, eğitim ve öğretim konusunda yeni bir yol haritası hazırlamalıyız."

Kaynak: Yeniçağ

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ