Reklamlar
Anasayfa » Haber
08 Aralık 2016 ( 2092 görüntülenme )

Erdoğan'dan AP'ye Sert Yanıt!

Erdoğan Avrupa Parlamentosuna Sert Sözlerle Yüklendi!

Erdoğan'dan Avrupa Parlamentosu yorumu: "Peşinen söyleyeyim, sonuç ne olursa olsun kıymeti yoktur. AP'nin böyle bir oylama yapması bile terör örgütlerine kol kanat gerdiğinin onların yanında saf tuttuğununu göstergesidir."

Erdoğan, Borsa İstanbul ile İslam Kalkınma Bankası arasında imzalanacak stratejik işbirliği için mutabakat zaptı gong törenine katılıyor. Erdoğan konuşmasında Avrupa Parlamentosuna sert sözlerle yüklendi.

Konuşmasının başında Irak ve Suriye’de yaşananları değerlendiren Erdoğan “Müslümanlar olarak dünyanın yükünü omuzlarımızda taşıyoruz. Son bir yıl içinde Akdeniz’in karanlık suları 5 bin mazluma mezar oldu. Suriye ve Irak’taki iç savaşın göçe zorladığı 10 bin çocuğun nerede olduğu bilinmiyor. Aklımızın alamayacağı katliamları televizyondan izledikçe kahroluyoruz. Hemen yanı başımızda, Halep’teki son hastane de rejim ve destekçileri tarafından bombalandı. Bize her fırsatta insan hakları dersi veren ülkeler kendilerine sığınan çocuklara sahip çıkmaktan acizler.” diye konuştu.

AB’YE MESAJ

Yarın Avrupa Parlamentosunda yapılacak olan ve Türkiye’nin yürüttüğü müzakerelerin oylanacağı oturuma da değinen Erdoğan “Peşinen söyleyeyim, sonuç ne olursa olsun kıymeti yoktur. AP’nin böyle bir oylama yapması bile terör örgütlerine kol kanat gerdiğinin onların yanında saf tuttuğununu göstergesidir” dedi.

KRİTİK OYLAMA YARIN

Avrupa Parlamentosu (AP) Genel Kurulu’nda Türkiye’deki olağanüstü hal (OHAL) uygulaması ile demokrasi, insan hakları ve hukukun üstünlüğü konularındaki geriye gidiş nedeniyle Avrupa Birliği üyelik görüşmelerinin askıya alınması görüşü ağırlık kazandı. AP Türkiye Raportörü Kati Piri'nin, Türkiye ile müzakerelerin geçici olarak askıya alınması önerisi, siyasi gruplar tarafından da benimsendi. AP'de Türkiye ile müzakerelerin dondurulmasını içeren sonuç bildirgesi, yarın oylanacak. 

KARAR BAĞLAYICI DEĞİL

AP'nin alacağı karar bağlayıcı değil. AB liderlerin tavsiye niteliği taşıyor. Ancak Aralık ayında toplanacak olan Avrupa Birliği liderlerinin, AP tarafından alınan bu karara duyarsız kalamayacağı belirtiliyor.

Reklamlar

Önerilen Haberler

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Norveç'ten Türkiye'ye ŞOK! Reza Zarrab Davasında Yeni Gelişme! Jandarma'dan RAİBA'lı KLİP... KAMUOYU ŞAŞKIN!.. ŞOK!.. KANUN HÜKMÜNDE KARARNAME İLE BAKIN NE YAPTILAR! Dikkat!.. Meteoroloji UYARIYOR! FINDIK ÜRETİCİLERİNE KRİTİK UYARI... FLAŞ!.. ADALET MİTİNG'NDE GÖKMEN ULU'YA ÇARPICI MESAJ!.. SON DAKİKA... BARZANİ'DEN REFERANDUM ÇARKI!..

Bakmadan Geçme!

KAPAT
FLAŞ!. İLK KEZ REKTÖR'DEN REKTÖRLERE SERT TEPKİ!..