9752 görüntülenme14 Mayıs 2018
ERDOĞAN: "KAYBEDERSEK SİZ TAKIP OYNARLAR"

İngiltere ziyareti öncesi BBC'nin HARDtalk programına katılan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 24 Haziran'da düzenlenecek erken seçimlerle ilgili " eğer kazanmama durumumuz söz konusuysa, kazanacak olanlar zil takıp oynarlar, " dedi.

ABDULLATİF ŞENER

24 Haziran'daki seçimlerle ilgili olarak Badawi'nin "AKP'de uzun bir zaman boyunca sizinle beraber olan Abdüllatif Şener gibi isimler, 'Sizin Türkiye'yi otoriterliğe doğru sürüklediğinizi ve Türkiye'nin artık demokratik bir rejim olmadığını' söylüyor. Sizce haklılar mı?" sorusuna Erdoğan şu yanıtı verdi:

“ŞENER’İN KIYMETİ HARBİYESİ YOK”

"Hanımefendi bakın bana öyle bir referans gösterin ki o referansı adam yerine koyalım. Bu referansın siyasette kıymeti harbiyesi yok. Siz bunu nasıl referans olarak alıyorsunuz? Bu bizim partimizden ayrıldıktan sonra parti kurdu, sıfırlandı. Başkalarına yanaştı, sıfırlandı. Şimdi de ne yapsın, yatıyor kalkıyor şu anda Türkiye'nin 11,5 yıl başbakanlığını yapmış Erdoğan'a ileri geri konuşmak suretiyle oradan rant elde etmeye çalışıyor.”

Erdoğan'ın bu yanıtı üzerine Badawi, Birleşmiş Milletler İnsan Hakları Yüksek Komiseri Zeid Ra'ad al-Hussein'in yönelttiği eleştirileri sordu.

“KAZANAMAZSAK, KİM KAZANIRSA ONA SAYGI DUYARIZ”

Erdoğan, "Hanımefendi beni güldürmeyin. Bu söylediklerinin hepsinin ön kabulleri var. Türkiye'de sandık var. Ve bu sandığa AGİT de geliyor. Farklı ülkelerden de davetler yapıyoruz. Ve hepsinin huzurunda oylar kullanılıyor. Ve bu oylar kullanıldığı zaman kim kazanır, ortaya çıkacak. Biz tekrar kazanırsak herkes buna saygı duyacak. Kazanamazsak biz kim kazanırsa ona saygı duyarız. Olay bu kadar basittir."

"KAYBEDERSEK ZİL TAKIP OYNAYLAR"

AK Parti'nin ve kendisinin, seçimleri kazanamama ihtimaliyle ilgili soruyu ise Erdoğan, "Bu soruyu bize niye sordunuz? Daha iyi işte, eğer kazanmama durumumuz söz konusuysa, kazanacak olanlar zil takıp oynarlar, rahat olun. Batı'da siz de rahat olun, hele hele BBC çok rahat olsun." şeklinde yanıtladı.

Kaynak: bbc

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ