16060 görüntülenme23 Mart 2019
Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, Erzurum İstasyon Meydanı'nda düzenlenen mitingde konuştu.

Erdoğan: "İşte şu anda kim kimle kol kola... CHP, HDP, sözde İYİ Parti ve ne yazık ki Saadet Partisi... 4'ü bir araya gelmişler. 'Kişi sevdikleriyle beraberdir' Söyle bana arkadaşını söyleyeyim sana kim olduğunu.. Ya huyundan ya suyundan ya dilinden bir yerinden kapacak.

 CHP ile kol kola olan ne olacak. Onlar gibi olacak. Aynı şekilde HDP ile... Bizim ittifakımızın adı Cumhur İttifakı... Nerede başladı? 15 Temmuz'da başladı. Yenikapı ruhuyla yürüyoruz. Pazara kadar değil, mezara kadar" ifadelerini kullanmıştı.

Ancak videolar bunun tam tersini söylüyor. Beşir Atalay 'HDP'yi biz güçlendik' demişti. İşte o sözleri;

'HDP BİZ BÜYÜK BİR ROL VERDİK'

“Biz aslında, yani hükümetimiz Tayyip Erdoğan’ın Başbakanlığında 2012’nin sonunda, hatta bu 2005’te, işte 2009’da demokratik açılım, milli birlik kardeşlik projesi, bütün o süreçleri benim de koordinatörlüğünü yürüttüğüm, sonra çözüm süreci, bütün bunlar hükümetimizin büyük çabası. HDP’ye de büyük rol verildi, yani HDP aslında -önce BDP, sonra HDP- yani biz onlara siyasetin tekrar içinde etkili rol verdik. "

'HDP'Yİ BİZ GÜÇLENDİRDİK'

"Aslında onlar çok da eleştiri alıyorlardı yani parlamentodaki çalışmalarıyla ilgili falan. Biz bir anlamda onları güçlendirdik. Yani çünkü şiddete karşı, teröre karşı siyaseti ön plana çıkarmak için onlara rol verdik, yani bu çözüm sürecinin yürütülmesinde. Ve o çok verimli de yürüyordu, ama bu son zamanlardaki açıklamalar partimizde, hükümetimizde büyük izler bırakıyor, yani neticede sorgulanıyor, yani çözüm süreciyle ilgili tabii buralarda da bu manada zorluklar ortaya çıkıyor.”

Kaynak: ajanslar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ