Genel
10 Ekim 2017 ( 6097 görüntülenme )

ERDOĞAN KÖPRÜLERİ ATTI... BÜYÜKELÇİ ŞOKTA!..

ERDOĞAN: DURUM BUYSA, ABD İLE GÖRÜŞECEK BİR ŞEYİMİZ YOK

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Sırbistan'da basın toplantısına katıldı. Mevkidaşı Vuçiç'le kameraların karşısına çıkan Erdoğan, soruları yanıtladı.

Erdoğan, ABD ile yaşanan vize gerilimi hakkında;

DIŞİŞLERİ BAKANIMIZLA GÖRÜŞMEDİLER

 “Öncelikle şunu söyleyeyim. Bu sorunu biz başlatmadık. Bu sorunun faili ABD’nin ta kendisidir. Üst düzey yöneticilerin özellikle dışişleri bakanımızla görüşme yapmaması yadırgadığım bir konudur. Ankara’daki bir büyükelçini kalkıp da böyle bir karar alması daha sonra ‘Bunu ben devletim için aldım’ demesi düşündürücüdür. 

ÖYLEYSE EĞER, ABD İLE GÖRÜŞECEK BİR ŞEYİMİZ YOKTUR

"Durum böyleyse, o zaman ABD’deki üst yönetimle konuşacak bir şeyimiz yoktur. Durum böyle değil de büyükelçi bu kararı kendisi aldıysa, ABD’nin onu bir dakika orada tutmaması gerekir. ‘Sana böyle bir yetkiyi kim verdi’ demeleri gerekir. Benim büyükelçim böyle yapsa, bir dakika tutmam” dedi.

Erdoğan açıklamasına şöyle devam etti:

ONU ABD TEMSİLCİSİ OLARAK GÖRMÜYORUZ

 “Hiçbir devlet kendisini içeriden tehdit edecek bu ajanlara izin vermez. Türkiye Cumhuriyeti de dün de söyledim bir kabile devleti değildir. Böyle bir şeye müsamaha etmemiz mümkün değildir. Bu büyükelçi şu anda veda ziyaretlerinde bulunuyor. Veda ziyaretlerini kabul etmiyoruz. ABD'nin Türkiye'deki temsilcisi olarak da görmüyoruz” dedi.

kaynak: Sözcü

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ