4582 görüntülenme29 Aralık 2019
İYİ Parti İstanbul Milletvekili Ahat Andican, kırmızı bültenle aranan terörist başı ve bebek katili Abdullah Öcalan'ın kardeşi Osman Öcalan'ın TRT'ye çıkarılması nedeniyle yaptıkları suç duyurusunun yanıtlandığını duyurdu.

‘KATİLİ TRT’YE ÇIKARMAK SUÇ DEĞİLMİŞ’


Twitter hesabı üzerinden paylaşımda bulunan Andican, Cumhuriyet Başsavcılığı Terör Bürosu'na parti grubu olarak yaptıkları başvurunun "Haber verme özgürlüğü" sayılarak geri çevrildiğini ifade etti.Savcılık'ın, terörist başı Osman Öcalan'ın devlet televizyonuna çıkarılmasının "Haber verme özgürlüğü" olarak gösterilmesine tepki gösterirken, Ahat Andican "Yani, bu ülkede kırmızı bültenli teröristi TV’ye çıkarmak suç değilmiş" ifadelerini kullandı.İYİ Parti İstanbul Milletvekili Andican'ın açıklamaları şöyle:

‘BU BİR KATİL’


"İYİ Parti Meclis Grubu olarak O. Öcalan’ın TRT’ye çıkarılışı için suç duyurusu yapmıştık. C. Başsavcılığı Terör Bürosundan 'Haber verme özgürlüğü nedeniyle kovuşturmaya gerek yoktur' cevabı geldi. Yani, bu ülkede kırmızı bültenli teröristi TV’ye çıkarmak suç değilmiş. Tamam mı?"

SARIZEYBEK: OSMAN ÖCALAN 74 ASKERİMİZİN KATİLİDİR


Emekli albay Erdal Sarızeybek yaşadıklarını anlattı; 1992 YILINDA Şemdinli Hudut Tabur Komutanı idim… bir ay içinde Alan, Aktütün ve Derecik’te peş peşe üç ağır saldırı yaşadık… saldıran teröristlerin çoğunu vurduk ama 74 askerimiz bu çatışmalarda şehit düştü…

Kod adı Ferhat olan Osman Öcalan, şuan ordumuz Pençe harekatını yaptığı Hakurk alan sorumlusuydu. Saldd adı yöneten o, şehitlerimizin katili de oydu. Şimdi 74 Askerimizin katili Osman Öcalan'ı devletimizin televizyonu TRT'ye çıkardılar, canlı yayın yaptılar...

Başta Cumhurbaşkanlığı olmak üzere İçişleri ve Adalet Bakanlıklarına çağrı yapıyorum, 'ben canlı tanığım yakalayın bu katili' diyorum, 'TRT'de bu katili ekrana çıkartanlar hakkında işlem yapın' diyorum… Cumhurbaşkanlığını şikayet dilekçesi verdim, cevap bekliyorum… Ve cevap geldi, katilin dosyası kapatılmış, 74 askerimizi şehit etmek suç değilmiş.

CUMHURBAŞKANLIĞINA


Sayın cumhurbaşkanlığı ve Genelkurmay Başkanlığının dikkatine… Tüm nezaketimle makamınıza soruyorum; şimdi siz başta TRT ve Yeni Akit olmak üzere ve de katil cani alçak hain Osman Öcalan’a şehitlerimizin hesabını sormayacak mısınız? Bunu şehitlerimize açıklamak durumundasınız.

Eğer ki uyanmamız için gökten başımıza taş yağması gerekiyorsa, bu saatten sonra bırakın yağsın!..

Erdal Sarızeybek
Kaynak: Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ