21763 görüntülenme07 Temmuz 2020
15 Temmuz hain kalkışma sonrasında, Diyanet İşleri Başkanlığı Olağanüstü Din Şurasında konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, FETÖ'nün gerçek yüzünü çok önceden ortaya dökememiş olmanın üzüntüsünü yaşadığını belirterek, Allah'tan ve milletten af dilemişti.

‘MİLLETE VERİLECEK BİR HESABIMIZ VAR, AFFEDİN’
Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Bu hain örgütün gerçek yüzünü çok daha önceden ortaya dökememiş olmanın üzüntüsü içindeyim. Bundan dolayı hem Rabbimize hem de milletimize verecek hesabımız olduğunu biliyorum. Rabbim de milletim de bizi affetsin" demişti.

ARADAN DÖRT YIL GEÇTİ ÖRGÜT VAR DAVA YOK
15 Temmuz darbe girişiminden bun yana dört yıl geçti. Emekli albay Erdal Sarızeybek tarafından paylaşılan videoda detaylı bir biçimde ''Pkk ve Fetö'ye karşı bugüne kadar açılmış bir örgüt davasının olmadığı' anlatıldı. Buna karşı İçişleri ve adalet Bakanlıklarının yapacakları açıklama şimdi merak konusu oldu.

SARIZEYBEK: HAKKINDA DAVA AÇILMAYAN İKİ ÖRGÜT: FETÖ VE PKK

Sarızeybek, FETÖ ve PKK terör örgütünün yargılanmadığını ileri sürdü. Bugüne kadar açılmış olan davaların kişilerle ilgili olduğunu, örgüt hakkında açılmış bir çatı dava olmadığını ileri sürdü. Sarızeybek’in açıklamaları şöyle;

‘AÇILMIŞ ÖRGÜT DAVASI YOK’
Bugün bu ülkede ne Fetö’ye ne de PKK terör örgütüne karşı açılmış çatı bir dava vardır. Evet, yanlış duymadınız. Doğrudur bu iki örgüte karşı açılmış bir çatı dava yoktur. Asker ayrı yargılanıyor, sivil ayrı yargılanıyor. Üstelik yargılanan asker de her ilde ayrı ayrı yargılanıyor. Memleketin en akıllısı siz olsanız da bu davalar arasındaki bağlantıyı kurmanız mümkün değil! Çünkü yargılamalar kişiler üzerinden gidiyor, örgüt üzerinden gitmiyor. Her kişi işlediği iddia edilen suçtan tek başına yargılanıyor, örgüt olarak değil!

FETÖ HAKKINDA AÇILMIŞ ÇATI DAVA YOK
Hepsi bir çatı altında toplanmadan ve birbiriyle arasındaki bağ ortaya çıkarılmadan bu örgütün ne olduğunu çözülebilir mi? Kaldı ki bile bile bu yargılama usulü seçildiğine göre, büyük resmin belki de görülmesi istenmiyor. Ama iş Türk Ordusuna gelince böyle yapmamışlardı. Kod Ergenekon demişler, tüm asker ve sivil kişileri Silivri’ye göndermişlerdi. Tek bir çatı dava altında hepsini yargılamışlardı. Peki bu Fetö için, bu PKK için tıpkısının aynısı neden yapılmadı, neden hala yapılmıyor?

Erdal Sarızeybek

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ