Güvenlik
09 Aralık 2017 ( 2939 görüntülenme )

ERDOĞAN AÇIKLADI... TEZGAHTA EVANJELİST!..

Erdoğan: İsrail şu an işgal devletidir


Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, TİM-İnovasyon ve Girişimcilik Haftası kapanış töreninde ABD Başkanı Trump'ın Kudüs kararına ilişkin "Ne adaletle ne vicdanla bağdaşıyor" dedi. 

Erdoğan, "ABD BM kararını son açıklaması ile yok saymıştır. Hiçbir ülke pazusuna güvenerek uluslararası hukuku yok sayamaz. İsrail şu an işgal devletidir" diye konuştu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) tarafından İstanbul Kongre Merkezi’nde düzenlenen İnovasyon ve Girişimcilik Haftası kapanış törenine katıldı. 

ABD Başkanı Trump’ın Kudüs’ü İsrail’in başkenti olarak tanımasına sert tepki gösteren Cumhurbaşkanı Erdoğan;

“BM KARARI YOK SAYILDI”

“ABD Başkanı Trump’ın yaptığı talihsiz açıklama. Bu ne uluslararası hukuka, ne vicdanla, ne adaletle ne de bölgenin gerçekleriyle asla bağdaşmıyor. ABD üyesi olduğu BMGK’ye en büyük darbeyi vurmuştur. Tarih dünde kalırsa yazık, tarihi geleceğe taşımak çok önemli. ABD bu kararıyla kendi altında imzası olan BMGK’nin 478 sayılı kararını yok saymıştır. Böyle bir şey olabilir mi?” dedi.

Ardından bölge haritasını ekranda göstererek Filistin’in nereden nereye geldiğini tarihi kayıtlarla gösteren Cumhurbaşkanı Erdoğan, haritada tek tek tarihi kayıtları göstererek;

“TAHRİK VE TAHRİP EDİYORLAR”

“Şu andaki son durumda neredeyse Filistin kalmadı. Lime lime ettiler. İsrail o bölgenin tamamını işgal etti. İsrail bir işgal devletidir. Polisiyle bütün oradaki gençleri, çocukları adeta terör estirerek vuruyor. F-16’larıyla Gazze’ye saldırıyorlar. Bir taraftan Filistin’e saldırıyorlar. Niye, ben güçlüyüm. Güçlü olmak haklı olmak anlamına gelmez. Haklı olan güçlüdür. Bunu böyle bilelim. Bu karar ciddi manada bölgeyi tahrik ve tahrip etmektedir.” dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan,

“İSRAİL İŞGALCİ BİR DEVLETTİR”

“ABD’nin kararının bizim nazarımızda hiçbir hükmü, geçerliliği yoktur. Kudüs senelerdir Filistinlilere, özellikle devlet terörü uygulayan bir ülkenin insafına terk edilemez. Haritada gösterdim nereden nereye geldiğini. Bunu ancak işgalciler yapar. Devlete terörü estirenler yapar. Kudüs’ün kaderi 1967’den beri hiçbir hukuk, ahlak tanımadan Filistinlilerin haklarını gasp eden işgalci bir devletin ellerine bırakılamaz. Bunun adı kuzuyu vahşi bir kurda teslim etmek olur”. 

“BU KIŞKIRTMALANIN ARKASINDA EVANJELİSTLER VAR”

“Kudüs bizim göz bebeğimiz, ilk kıblemizdir. Kırmızı çizgidir bu böyle bilinsin. 1,7 milyarlık İslam aleminin kırmızı çizgisidir. Bu karar provokasyondur. Öyle bir provokasyon ki bu provokasyonun arkasında evanjelistler var. Bunu bizzat sayın başkandan dinlemiş biriyim. Bu karara asla rıza göstermeyeceğiz” dedi.
Kaynak: Sözcü/ İHA

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ