İhlaszedeler, zaman aşımı için geri sayımın başladığını hatırlatarak Cumhurbaşkanı Erdoğan’a seslendi: “Göz göre göre paralarımızın üzerine çökecekler. Cumhurbaşkanımız artık feryadımızı duysun”.

Gökben Reçel, 40 yaşında bir İhlaszede… Vaziyeti “Faizden kaçalım derken bunlara yakalandık” diye anlatıyor. İhlas'a 15 bin dolar kaptırmışlar, annesinin Hac için biriktirdiği parayı. Mağduriyetlerini şöyle anlatıyor:

‘ZAMAN AŞIMI VARMIŞ, PARAMIZA ÇÖKECEKLER’

“Dini duygularımızı suistimal ettiler. Din ile alakası yok tüm bunların. FETÖ darbe yaptı ülkeyi sarstı. Bunlar da maddi yönden sarstı. Sayın Cumhurbaşkanımız'a sesleniyoruz. Bizim sesimizi duysun. Bu yıl zaman aşımına takılacağımız söyleniyor. Göz göre göre paralarımızın üstüne çökecekler. Sayın Cumhurbaşkanım artık bizim feryadımıza duyarsız kalmasın. Paralarımızı kurtarmak istiyoruz.”

MÜCADELEDEN YORGUN DÜŞTÜLER

Taksici Cengiz Tayfur da İstanbul'da yaşayan bir İhlas Finans mağduru. On binlerce İhlaszede'den biri… 19 yıl önce 400 bin lirasını İhlas Finans'a yatırdı. Parayı yatırdığında 32 yaşındaydı. Bugün 51 yaşında. Umudunu CHP'nin Meclis'e getireceği yasa teklifi ile Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'a bağlamış durumda. “Artık devletin paramızı almak için bir şeyler yapmasını talep ediyoruz. Reis sesimizi duysun” diyor.

 İşte 19 yıldır parasını kurtarmak için çaba sarf eden Cengiz Tayfur'un yaşadıkları:

70 BİN İNSAN MAĞDUR, DEVLET HAKKIMIZI SAVUNMAK ZORUNDA’

“19 yıldır çok zor şeyler yaşıyoruz. Borçlandık, kendi paramız durduğu halde biz başka bankalardan borçlanarak işlerimizi çevirmeye çalıştık. Bu 70 bin insanın haklarını devlet savunmak zorunda. Bugüne kadar devletin sessiz kalmasını da hiçbir şekilde anlayamıyoruz. Sonuçta bu insanlar devletin yetki verdiği bir kuruma parasını götürüp yatırdı.

Devlet her ay bu insanların parasından vergi kesti. Dolayısıyla vergisini aldığı bir hesabın ve mevduat sahibi olan bu insanları yalnız bırakmasını aklımız almıyor. Sayın Cumhurbaşkanı, Reis artık sesimizi duysun.”

Kaynak: Sözcü

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ