Politika
28 Ekim 2018 ( 13524 görüntülenme )

'ERDOĞAN'A ÜÇLÜ TAVIR'

CHP’li Ankara Yenimahalle Belediyesi’nin, MHP’li Dumlupınar Belediyesi için yaptırdığı Konukevi ve Sosyal Tesis’in açılış törenine katılmak üzere Kütahya’nın Domaniç ilçesine gelen Kemal Kılıçdaroğlu ilk olarak ilçe belediye başkanı MHP’li Niyazi Tezcan’ı ziyaret etti. 


'CUMHURİYETİ ANKARA'DA KURDUK'

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu İstanbul'daki Cumhuriyet resepsiyonuna katılmayacağını söyleyerek, "Cumhuriyeti Ankara'da kurduk. Ankara'ya, başkentimize sahip çıkacağız" dedi. Kılıçdaroğlu şöyle konuştu:

‘ANKARA’DA KUTLAYACAĞIZ’

“Hayır, hayır. Ankara’da olacağız. Cumhuriyeti Ankara’da kurduk. Ankara’ya, başkentimize sahip çıkacağız. Bizim için en değerli olan odur. Cumhuriyetten başka değerli bir şey yok. Çünkü Cumhuriyet kimsesizlerin kimsesi. Bizim ona sahip çıkacağız.”

BAHÇELİ DE KATILMIYOR

29 Ekim'de İstanbul'daki yeni havalimanında gerçekleştirilecek açılış ve 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı resepsiyonuna katılmama kararı alan MHP lideri Devlet Bahçeli'nin, bayram programı belli oldu.

Bahçeli, 29 Ekim Pazartesi günü önce Anıtkabir'deki törenlere katılacak daha sonra da memleketi Osmaniye vakfının Ankara'daki şubesinin açılış töreninde yer alacak.

AKŞENER’DEN SERT TEPKİ

İYİ Parti lideri Akşener, 3. Havalimanı'nın açılış töreninin 29 Ekim'de yapılmasına tepki gösterdi. Akşener, "Bu nasıl bitmeyen bir Cumhuriyet düşmanlığıdır; bu ne ciddiyetsizliktir! 29 Ekim'de 40 vekilimle Meclis'te olacağım" dedi.3. Havalimanı'nın açılışının 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı'na konmasına İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'den çok sert tepki geldi.

‘CUMHURİYET HAVALİMANI AÇILIŞ TÖRENİ MİDİR’

Sosyal medya hesabından paylaşımda bulunan Akşener, açılışın 29 Ekim'de yapılmasının Cumhuriyet düşmanlığı ile ilgili olduğunu söyledi. Akşener, şu paylaşımda bulundu:"#29Ekim artık 'Cumhuriyet Bayramı' değil de, 3. Havalimanının açılış töreni mi? Bu nasıl bitmeyen bir Cumhuriyet düşmanlığıdır; bu ne ciddiyetsizliktir! Otogarı da yenileyin de, 23 Nisan'ı da orada kutlarsınız. Size o yakışır!"

Kaynak: Yeniçağ/ Sözcü

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ