İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Samsunlulara hitabında kendisini hedef alan AK Parti lideri ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a yanıt verdi: "Hapisse hapis, ölümse ölüm. Bir adım geri atmak varsa fıtratımda kanım kurusun."

Yerel seçim çalışmaları kapsamında yurt gezilerine devam eden İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Samsun Cumhuriyet Meydanı'nda vatandaşlara hitap etti. Meydanın hınca hınç dolduğu mitinge vatandaşın yoğun katılımı dikkat çekti. Miting alanını dolduran on binlerce kişi hep bir ağızdan İstiklal Marşı'nı söyledi. Ardından, Meral Akşener alkışlar eşliğinde alanda kurulan sahneye geldi. Akşener’in açıklamalarından öne çıkan başlıklar şöyle;

‘SOĞANCIYA NEDEN TERÖRİST DİYORSUN’


"Allah hepinizden razı olsun. Allah bizi bir seçim kazanmak için milletine hakaret edenlerden etmesin. Allah kimseyi ‘Ben milletime terörist der miyim?’ demek zorunda bırakmasın. Diyor ki, “Ben Denizlilere terörist demedim”. Seçim almak için her şeyi yapıyorsun da soğancıya neden terörist diyorsun. Market sahibine, halde çalışanlara terörist diyorsun. Bunu yüzüne vurduğumda, ayna tuttuğumda tehdit… “

‘SENDEN TOZ ZERRESİ KADAR KORKARSAM NAMERDİM’

“Açık açık beni hapis ile tehdit etti. Elinden geleni ardına koyarsan namertsin. Senden toz zerresi kadar korkarsam namerdim. Elinde silahı olanlar, tanklar beni korkutamadı da, onlardan korkanlar mı beni korkutacak. ‘Hem parasını alacağım hem de hapse göndereceğim. Milletvekili değil, kaçacak yeri yok’ diyor. Ben özellikle milletvekilliğine aday olmadım. Hiçbir dokunulmazlığım olmadan, senin zulmünle mücadele etmek için milletvekili olmadım.”

‘BİR ADIM GERİ ADAIM ATARSAM KANIM KURUSUN’

"‘Ben onu tutuklattıracağım’ diyor. Elinden geleni ardına koyma. Bunların her biri korkaklık belirtisi. Ecel ne bir nefes evvel ne bir nefes sonradır anlayışına iman etmişim iman! Allah bir musibet verecekse, seni vesile kılmışsa, ne gam… Buyur gel o musibetin sebebi sen ol. Hapisse hapis, ölümse ölüm. Bir adım geri atmak varsa fıtratımda kanım kurusun."

‘MUTFAK YANIYOR, EVLAR YANIYOR’

“Amaç, Meral Akşener ve çevresindekileri korkutmak. Ekonomi yanıyor yanıyor! İlk seçim kampanyasına başladığımda mutfak yanıyor diyordum, şu anda evler yanıyor. Çiftçinin sorununu, EYT’leri, işsiz gençleri, KPSS’den 82 alıp mülakattan elenmiş insanları konuşturmamak için, bu arkadaş bizi düşman etti.”

‘BİZ KARDEŞİZ, HEP BİRLİKTE GEREĞİNİ YAPACAĞIZ’

“Senin de ortağının da koltuğunun beka sorunu yok. Ama Samsun’u kaybedeceksin. Denizli’yi kaybedeceksin. Aydın’ı kaybedeceksin. Alıştın, ceketimi assam kazanır durumuna. Maalesef üzgünüm ne yaparsan yap mutfağın evin ateşini düşüremiyorsun. Bizim için AKP’ye oy veren kardeşlerimiz de canımız ciğerimizdir. Biz onlara terörist diyemeyiz. EYT’liler, çiftçi, köylü, emeklilikte yüzde 10 zam alıp sürünen kardeşlerim, KPSS mağdurları iyi biliyor. 17 sene sonra senin ne olduğunu hep beraber biliyoruz. Gereğini yapacağız inşallah.” diyerek AKP ekonomi politikalarının çözüm getirmediğini açıkladı.

Kaynak: Sputnik News

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ