Politika
13 Mayıs 2018 ( 5712 görüntülenme )

'ERDOĞAN'A OTURAKLI TEPKİ... 'BORÇLUSUN'

İNCE: 'ÇİFTÇİLERİMİZE BORÇLUSUN'

CHP'nin cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce, Manisa'daki mitinginde AKP’nin tarım politikalarına çok sert tepki gösterdi.

“ÇİFTÇİYE YARISI KADAR BİLE DESTEK VERMEDİLER”


İnce, AKP 2006'da çıkardığı yasayla devletin milli gelirinin yüzde 1'inin tarıma ayrılması gerektiğini ancak hükümetin bugüne kadar bunun yarısı kadar destek vermediğini söyledi.

“17‘LİK MAZOTA 10’LUK VERGİ OLUR MU”

Türkiye'nin çiftçiye 12,7 milyar destek verdiğini belirten İnce, çiftçilerin kullandığı 17 milyar liralık mazotun 10 milyarının vergi olduğunu, bunun bir kandırmaca olduğunu belirtti.

“SIĞINMACILARA NASIL PARA BULDULAR"

İnce, çiftçilere destekleri artıracağını, bunun finansmanını nereden bulacağı sorularına ise "Suriyelilere yardım için harcanan 30 milyar dolar nereden bulunuyorsa oradan bulacağım" diye yanıt vereceğini söyledi. Dünya Çiftçiler Günü'nü kutlayan İnce, sözlerine şöyle devam etti:

“İTHALATA ARTIK SON”

"Manisa'da zeytin ağacı sayısı 22 milyon. Samanı, zeytini, eti dışardan alıyorsun, yazık. Üzümün kilosu iki doların altında olmayacak, size söz. Taban fiyat uygulamasına geçeceğiz. Mazot 3 ile 3,5 lira arasında olacak çiftçiler için. Lüks yatların çiftçiden ucuz petrol kullanması nasıl mümkün olur?”

“EMEKLİYE AYRILMA VAKTİN GELDİ”

"'Dertleri beni indirmek' diyor. Benim derdim mazotu, doları, faizleri indirmek. Seni indirdiğim zaman bunlar zaten inecek. 24 Haziran'dan sonra döviz düşecek demiş, o da bana güveniyor demek ki. Sayın Erdoğan'ın projesi kanal, benim projem huzur. 'Çıraklık, kalfalık, ustalık dönemim' dedin, artık emeklilik dönemin geldi."

Kaynak: bbc

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ