Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu parti genel merkezinde basın toplantısı düzenledi. Karamollaoğlu, iktidarın ‘Haçlı Seferi başlatıldı’ söylemini eleştirirdi.

Karamollaoğlu iktidarı, “İktidar şimdi de ağzına Haçlı seferlerini doladı, neymiş kendilerine karşı bir Haçlı Seferi başlatılmış. 11 Eylül’den sonra Haçlı Seferi başlatan ABD Başkanı Bushla bir olup Irak’ı bombalamaya destek verenler kimdi?” ifadeleriyle eleştirdi.Karamollaoğlu’nun açıklamalarından satır başları şu şekilde:

“MİTİNG MEYDANLARINDAKİ GÖRÜNTÜLERİ KINIYORUM”

“Bugün dünyada yükselen İslamafobi ve terörün her türlüsüne karşı gerekli tedbirlere başvurulur. Bunun yanı sıra, katliam görüntülerini miting meydanlarına izletip siyasete alet edilmesini de kınıyorum. Bu tavır dünyadaki Müslüman imajına da zarar veriyor. Dünya Müslümanlarını haklı oldukları bir davada haksız durama düşüyor. Bu tavrı anlamakta güçlük çekiyoruz!”

‘MÜSLÜMANLAR BOMBALANIRKEN DESTEK VEREN KİMDİ’

“İktidar şimdi de ağzına Haçlı seferlerini doladı, neymiş kendilerine karşı bir Haçlı Seferi başlatılmış. 11 Eylül’den sonra Haçlı Seferi başlatan ABD Başkanı Bushla bir olup Irak’ı bombalamaya destek verenler kimdi? Amerikan askerlerine dua edenler siz değil misiniz? Amerika Haçlı seferi ilan ettik diyor, iktidar buna destek veriyordu niçin Müslüman bir ülkeyi bombalaması için. İncirlik’ten yapılan 4 bin 900 sorti uçuşu överek anlatan bu iktidar değil miydi? Bu sortiler kimin için yapıldı? Irak’ı bombalamak için.“

‘CAMİYE AKP FLAMASI ASILIR MI HİÇ’

“Her seçim devletin imkanlarının fütursuzca kullanan iktidar bu sefer bir adım daha ileri gitmeyi başardı. Devlet kurumlarına AK Parti bayrakları asılıyor, camilere, hastanelere pankartlar asılıyor. Geldiğimiz nokta gerçekten korkunç. İçlerinden çıkan birisi diyor ki din babamın malı değil işime geliyorsa istismar ederim sizde edin. Bir diğeri diyor ki hırsız bizim hırsızımızsa onu tercih ederiz. Bu akıl kârı bir tutum değil. Bu tavrı esefle kınıyorum.”

‘İNSANA SADÂKAT YARAŞIR GÖRSE DE İKRAH, YARDIMCISIDIR DOĞRULARIN HAZRET-İ ALLAH”

“ Bunun yanı sıra birde devletin bakanları yalan yanlış ağızlarına ne geliyorsa söylüyor. Süleyman Soylu bizim PKK ile sözleşme yaptığımızı iddia ediyor. Hukuk’da bir kural vardır “müddei iddiasını ispatla mükelleftir.” Eğer bu iddiasını ispatlayamazsa sadece hukuk önünde değil milletimizin vicdanında da mahkum olacaktır. Bu ülkede adalet herkese lazım olacak, Adil olun, adaletli davranın. Adaleti sarsarsanız, devleti sarsarsınız. Ziya Paşa’nın şu beytini burada hatırlatmak istiyorum. “İnsana sadâkat yaraşır görse de ikrah, yardımcısıdır doğruların Hazret-i Allah”

“GERÇEK GÜNDEMİMİZ EKONOMİ”

“İşsizliği ekonomiyi pahalığı konuşamayanlar kutuplaştırarak oy devşirmeye çalışıyorlar. Bu doğru bir tavır değil. Bugün ülkenin en büyük beka sorunu toplumu kutuplaştırmak, kamplaştırmak olur. Bu ülkenin insanını bir birine düşman etmek olur. 80 milyon hepimiz kardeşiz, bu milletin bir ferdiyiz, kimsenin bu aziz milletin arasına fitne ekmeye hakkı yok. Geldiğimiz noktada deniz bitti iktidar duvara tosladı. İşsizlik rakamları ortada 4.3 milyon kişi bu ülkede işsiz.

1 milyon genç işsiz var, üniversite mezunu gençlerimiz iş bulamıyor. İğneden, ipliğe her şeye zam geliyor bakın Pazartesi günü akaryakıta yine zam geldi. Bugün ekonomiyi konuşamayanların, tek konuşabildikleri mesele ‘beka’. Tekrar ediyorum ülkemizin bir beka sorunu yok iktidarın koltuğunu bırakmak istememesi sorunu var.”

Kaynak: Yeniçağ

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haber www.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırma www.bilgeturksam.com
Video Haber www.sarizeybek.tv
Özel Haber www.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAP www.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ