3557 görüntülenme12 Mart 2019
İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, " Benim için dedi ya, ‘kaçacak deliği yok' ben kaçmıyorum buradayım. Ben huzurunuzda diyorum ki, üç aylık emekli maaşımı ben bağışlayacağım Tank Palet Fabrikası için… Hadi o uçağı sat, parayı fabrikaya koy..” dedi.

Trabzon´da, Atatürk Alanı Meydan Parkı´nda partililere seslenen İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener, 31 Mart´ta yerel seçimlerin yapılacağını hatırlatan Akşener, Erdoğan ve Bahçeli’nin ‘illet zillet söylemleriyle ayrıştırıcı bir dil kullandığını ifade ederek şunları söyledi;

‘BİR SEÇİM İÇİN MİLLETİ BİRBİRİNE DÜŞÜRMEYİN’

“Sanırsınız savaşa gidiyoruz. Tutturdular bir beka. Elli kere söyledim. Elbette Türkiye´nin düşmanları çok. O düşmanları sevindirmemenin yolu birliğimizi ve beraberliğimizi muhafaza etmektir. Bir belediye kazanabilmek için insanları birbirine düşürmemektir”.

‘MİLLET DEVLET BEKASI DEĞİL BU, KOLTUK BEKASI’

“Sayın Erdoğan´a sesleniyorum. Merak etme. Türkiye zora düştüğünde, ‘Her Türk asker doğar’ gereğini yaparız. Trabzonlu, Karadenizli, yapar. Bu seçimler arkadaşların koltuklarının bekasına döndü. Diyorum ki ‘Rahat olun.’ Belediye başkanı seçilecek. Bu belediye başkanlarının tamamına ister Cumhur İttifakı ister Millet İttifakı´ndan olsun, başarılar diliyorum. Hayırlı olanı, doğru hizmet yapacak olanı kazansın. “

‘BİZ YUH ÇEKMEYECEĞİZ, KULAKLARINI BU MİLLET ÇEKECEK’

“Biz CHP ile ittifak kurduk. Adımız ‘Terörist, zillet, illet’ oldu. Zilletin manası ne? ‘Aşağılık insan’ demek. İlletin manası ne? ‘Hastalıklı insan’ demek. Milletine, 11 milyon alan CHP seçmenine, 5 milyon oy alan İyi Parti seçmenine, 1 milyon oy alan Demokrat Parti ve Saadet Partisi seçmenine ‘zillet, illet’ dediğin zaman hakaret ediyorsun muhterem. İstediğin kadar inkar et. Biz yuhalamayacağız, 31 Mart’ta şak diye o kulağı çekeceğiz”

‘SATMA ASKERİ FABRİKAYI’


“Benim için dedi ya, ‘kaçacak deliği yok' ben kaçmıyorum buradayım. Ben huzurunuzda diyorum ki, üç aylık emekli maaşımı ben bağışlayacağım Tank Palet Fabrikası için… Hadi o uçağı sat..” diye konuştu.

Kaynak: Sözcü

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ