9832 görüntülenme08 Ocak 2020
ABD Başkanı Donald Trump’ın Yunanistan Başbakanı'yla Beyaz Saray’daki toplantısına İran damga vurdu. Trump bir gazetecinin “Siz Süleymani için canavar dediniz ama dostunuz Erdoğan şehit dedi” şeklinde yönelttiği soruya “Gözetmek zorunda olduğu bir kamuoyu var ama şaşırdım" yanıtını verdi.

TRUMP: ‘DUYDUM, ŞAŞIRDIM AMA OLSUN’

Başkan Trump’a bir gazeteci “Siz Süleymani için canavar diyorsunuz, dostunuz Erdoğan ise şehit diyor” diye sordu. ABD Başkanı Trump soruya “Herkesin kendi görüşüdür. Yüzde 100 buna katılmıyorum. Gözetmesi gereken bir kamuoyu var. Kendisi açısından böyle bir sebebi olabilir. Böyle söylediğini duyduğuma şaşırdım. Ama olsun” yanıtını verdi.

TÜRKİYE’DEN RESMİ AÇIKLAMA YOK

İran’ın Ankara Büyükelçiliği’nin resmi Twitter hesabından paylaşılan mesajda, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın İran Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani ile yaptığı telefon görüşmesinde İran Kudüs Gücü Komutanı için “şehit” ifadesini kullandığı iddia edilmişti. Ancak TRT World'ün ismi açıklanmayan "üst düzey bir Türk yetkiliye" dayanarak verdiği bir haberde, bu yetkilinin "şehit " ifadesinin kullanıldığını yalanladığı belirtilmişti.

Türk hükümetinden şimdiye kadar bu konuda resmi bir açıklama gelmedi.

Kaynak: VOA Türkçe

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ