4822 görüntülenme09 Kasım 2020
İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’ın sosyal medyadan istifasını duyurmasının ardından Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Erdoğan'a seslendiği konuşmasını hatırlatan bir video daha paylaştı. Akşener, paylaştığı görüntüde şu ifadelere yer verdi:

‘AİLE ŞİRKETİ, İYİCE KOPTULAR’
*Devlet idaresini de, ekonomi idaresini de aile şirketine çevirdikleri için gerçeklikten iyice koptular. Doğru tedavini ilk adımı teşhisi doğru yapmaktır. Arızanın neden kaynaklandığını doğru tespit etmeden, çözümü bulamazsınız.

‘ZİKZAK YAPMAYIN, ROL YAPMAYIN’
*Buradan iktidarı bir kez daha uyarıyorum; ekonomide zikzak yapmaktan vazgeçin. Sonuçlarını iyice düşünmeden acele kararlar alıp uygulamaya koymayın. Piyasaların güvenini sarsan açıklamalardan vazgeçin. Piyasalar için hayati önemdeki konuları, önemsemiyor gibi rol yapmayın.

‘BU ÜLKEYİ AYAKTA TUTACAK OLAN KURUMLARDIR’
*İlk iş ekonomi yönetimindeki koordinasyonsuzluğu ortadan kaldırın. Hazine ve Maliye Bakanı, yasal olmayan bir şekilde Ekonomiden Sorulu Bakan gibi davranıyor. Ama ne bunu yapacak hukuki bir altyapı var, ne de kendisinin bu işi görecek kurumsal altyapısı var.

‘DERHAL EKONOMİDEN SORUMLU CUMHURBAŞKANI YARDIMCISI ATAYIN’
*Derhal ekonomiden sorumlu bir Cumhurbaşkanı Yardımcısı atayın sayın Erdoğan. Strateji ve Bütçe Başkanlığı'nı güçlendirin ve makro perspektifi yeniden yakalayarak atanacak Cumhurbaşkanı Yardımcısı'na bağlayın. Bir ülkeyi ayakta tutacak olan kurumlarıdır. Kurumları daha fazla itibarsız hale getirmek yerine çalıştırın.” dedi.

‘ÖNCE TEŞHİS KOYUN SONREA TEDAVİ’

Akşener, partisinin grup toplantısında yaptığı açıklamasını, “Doğru tedavinin ilk adımı teşhisi doğru yapmaktır. Arızanın neden kaynaklandığını doğru tespit etmeden, çözümü bulamazsınız. İlk iş ekonomi yönetimindeki koordinasyonsuzluğu ortadan kaldırın. Derhâl ekonomiden sorumlu bir Cumhurbaşkanı Yardımcısı atayın” notu ile paylaştı.

Kaynak: Ajanslar/ Sözcü

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ