6102 görüntülenme 04 Haziran 2017
BEKAROĞLU ERDOĞAN'I VEDA HUTBESİ ÜZERİNDEN ÇOK AĞIR VURDU!..

BEKAROĞLU: SEN KİMSİN YA...

KRT'de Çağlar Cilara'nın "Haber Merkezi" isimli programına konuk olan CHP İstanbul Milletvekili Mehmet Bekaroğlu, insanların artık yakınlarından dolayı suçlandıklarını söyleyerek Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a Peygamber Efendimiz'in Veda Hutbesi üzerinden mesaj gönderdi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın, "Sadece Peygamber Efendimizin Veda Hutbesi'ndeki tavsiyelerini hakkıyla yerine getirmek dahi Müslümanları kurtuluşa götürmeye yeter" açıklamasına tepki gösteren Bekaroğlu, insanların yakınlarından dolayı suçlandığını, Erdoğan'ın veda Hutbesi'nin tam tersini uyguladığını ileri sürdü.

İŞTE BEKAROĞLU'NUN O AÇIKLAMASI:

"Sen nesin sayın Erdoğan, 4. Murad böyle değildi sen kimsin ya"


"Veda Hutbesi'nde suç ve cezanın şahsiliğinden söz ediyor. Hiçbir anne baba çocuğundan dolayı, hiçbir çocuk, anne ve babasından dolayı suçlanamaz diyor. Ne yapıyorlar, FETÖ ile mücadele adı altında 150 bin kişiyi ihraç ettiler, 50 bin tutuklu var, hukuk tanımıyorlar, 7'den 70'e gidiyorlar. Sen nesin sayın Erdoğan, 4. Murad böyle değildi sen kimsin ya. Hukuk diye bir şey yok ki, sen Veda Hutbesi'ni nasıl ağzına alıyorsun ancak istismar edersin Veda Hutbesi'ni."

"HUKUKA BAĞLI OLACAKSIN"

"Veda Hutbesi'nde şöyle bir şey var mı; 'acımayın acırsanız siz acınacak duruma gelirsiniz.' Devlet siyaseti. Böyle bir şey olur mu? Acıyacaksın, merhamet edeceksin, hukuka bağlı olacaksın, ilkelere bağlı olacaksın".

Kaynak: Birgün

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haber www.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırma www.bilgeturksam.com
Video Haber www.sarizeybek.tv
Özel Haber www.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAP www.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ